خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
مجلس سنای آمریکا در روزهای آینده طرحی را به رای خواهد گذاشت که تحریم‌های ایران را ده سال دیگر تمدید خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از خبرگزاری رویترز؛ میچ مک کانل، رهبر­ اکثریت جمهوری خواه سنای ­آمریکا ­ گفت: سنای آمریکا در روزهای آینده طرحی را به رای خواهد گذاشت که تحریم های ایران را به مدت ده سال دیگر تمدید خواهد کرد.

وی این اظهارات را هنگام افتتاح جلسه روز سه شنبه سنا بیان کرد. اگر تمدید قانون تحریم های ایران تصویب شود به کاخ سفید فرستاده خواهد شد و انتظار می رود باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم آن را امضا و تایید نهایی کند. مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته با اکثریت آرا به تمدید این قانون رای داد. در همین رابطه خبرگزاری رویترز نوشته است که مقامات کاخ سفید تمدید قانون تحریم های ایران را ناقض برجام نخوانده اند و انتظار می رود اوباما این طرح را امضا کند.

در بخش دیگری از خبر رویترز آمده است: «مقامات کاخ سفید گفته اند تصور نمی کنند که حالا که یک سالی است که توافق هسته ای اجرایی شده، نیازی به برقراری مجدد این قانون باشد. با این حال آن ها ابراز نگرانی ای مبنی بر اینکه ممکن است تمدید قانون نقض توافق باشد، ابراز نکرده اند.»

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، پیشتر قرار بود این قانون در قالب بسته ای از تحریم های جدید به بهانه «حمایت از تروریسم» و «فعالیت های موشکی» ارائه شود، اما مخالفت دموکرات ها با این کار، موجب شده تا جمهوری خواهان با «تصویب بدون دستکاری» قانون موافقت کنند.

بر اساس توافق هسته ای، آمریکا و دیگر کشورهای امضاکننده برجام، از تصویب هرگونه تحریم جدید مرتبط با مسئله هسته ای منع شده اند. بخش هایی از قانون تحریم های آمریکا صراحتا برنامه هسته ای ایران را هدف قرار داده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393598

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم