خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تصویر آرشیوی از یک خودروی زرهی پلیس آلمان مقابل دروازه براندنبورگ نزدیک هتلی در برلین (عکس از خبرگزاری فرانسه) تصویر آرشیوی از یک خودروی زرهی پلیس آلمان مقابل دروازه براندنبورگ نزدیک هتلی در برلین (عکس از خبرگزاری فرانسه)

پلیس آلمان یک کارمند سازمان اطلاعات داخلی این کشور را به ظن طراحی یک بمب گذاری تروریستی در مقر این سازمان بازداشت کرده است.

بر اساس گزارشی که سه شنبه در هفته نامۀ اشپیگل و روزنامۀ دی ولت منتشر شد، این مظنون 51 سالۀ آلمانی از ماه آوریل درصدد طراحی حمله به دفتر سازمان اطلاعات داخلی این کشور (بی اف وی) در کلن بوده است.

اشپیگل همچنین در گزارش خود تصریح کرد که این مظنون بخشی از اتهامات مطرح شده علیه خود را پذیرفته است.

بر اساس این گزارش ها، وی اطلاعات محرمانۀ سازمان متبوع خود را بر روی اینترنت منتشر می کرده است.

به گفتۀ مقامات آلمانی، این فرد متهم به بیان اظهارات تکفیری در اینترنت تحت نامی غیرواقعی است.

در پی دو حملۀ داعش در آلمان، این کشور ظرف چند ماه گذشته امر تحقیق و تجسس از گروه ها و افراد مستعد افراطی گری را شدت بخشیده است.

بر اساس آمار بی اف وی، حدود 40 هزار عنصر تندروی تکفیری در آلمان حضور دارند.

در تاریخ سوم مرداد امسال یک پناهجوی 27 سالۀ سوری در نزدیکی یک کافه در شهر جنوبیِ آنسباخ، بمبی را که در کوله پشتی ‎اش قرار داشت، منفجر کرد که در این حادثه 15 نفر زخمی شدند.

در تاریخ 28 تیر امسال یک نوجوان 17 ساله با تبر و چاقو به مسافران قطاری در نزدیکی شهر وورتسبورگ واقع در شمال غرب مونیخ حمله کرد که در این حمله 3 نفر به شدت زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این دو حمله را بر عهده گرفته و اعلام کرده بود این حمله ها در واکنش به عملیات نظامی ائتلاف تحت هدایت امریکا در کشورهای عراق و سوریه – که آلمان نیز در آن حضور دارد - انجام شده است.

مسئولین امنیتی آلمان دربارۀ احتمال ارتباط این قبیل حملات با موضوع پناه جویان هشدار داده اند. از زمان آغاز سیل ورود پناه جویان به اروپا از سال 2015 آلمان حدود یک میلیون پناه جو را پذیرش کرده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393534

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم