خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تکذیب افزایش 6 برابری اجاره ورزشگاه آزادی/ استادیوم ملی اسیر سرخابی‌ها نشود! سرپرست مجموعه ورزشی آزادی افزایش 6 برابری اجاره بهای این ورزشگاه را تکذیب کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، یکی از شاخصه های پیشرفت ورزش در هر کشوری وجود ورزشگاه ها و سخت افزارهای مناسب است. این موضوع ملاک بزرگی نیز برای متقاعد کردن کنفدراسیون های ورزشی برای اهدای میزبانی یک رقابت جهانی و بین المللی است و آن کشوری در این بین برنده است که بتواند همگام با پیشرفت و توسعه ورزش در جهان ورزشگاه های استاندارد و مناسب فراهم سازد.

فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی در بین همه مردم جهان بیشتر در موضوع فوق اهمیت پیدا می کند و وجود استادیوم های استاندارد و جذاب قطعا می تواند با حضور تماشاگران و استقبال فوتبال دوستان کمک کند.

در کشور ایران زمانی فوتبالدوستان طعم حضور در یک استادیوم مدرن و مجهز را زمانی چشیدند که در شهریور 1353 ورزشگاه آزادی تهران مورد افتتاح قرار گرفت. شاید قبل از آن تماشاگرانی که در ورزشگاه شهید شیرودی (امجدیه سابق) حضور پیدا می کردند آن طور که باید از دیدن یک بازی فوتبال لذت نبرده بودند.

بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی با توجه به اینکه کشورمان 8 سال درگیر جنگ تحمیلی بود آن طور که باید و شاید نتوانست در زمینه احداث اماکن ورزشی به خوبی عمل کند و کمبودهای زیادی در حوزه ورزش بود. یکی، دو ورزشگاه مثل نقش جهان اصفهان نیز، که ساخت آنها آغاز شده بود، به دلیل کمبود منابع مالی و مدیریت ناصحیح مراحل ساختش به کندی پیش می رفت که خوشبختانه در چند سال اخیر به خصوص در دولت تدبیر و امید با مدیریت صحیح و برنامه ریزی خوبی که انجام شد شاهد تکمیل و بهره برداری از چند ورزشگاه در شهرهای مختلف بودیم.

ورزشگاه نقش جهان که به طلسم چند ساله ای در ورزش ایران تبدیل شده بود مورد بهره برداری قرار گرفت و حالا با وجود چند ورزشگاه استاندارد مانند یادگار امام (ره) تبریز، نقش جهان اصفهان، استادیوم ثامن الائمه مشهد و غدیر اهواز و همین طور دو استادیوم امام رضا (ع) و اختصاصی فولاد خوزستان، که مراحل آماده سازی آنها آخرین روزهایش را سپری می کند، این فرصت مهیا شده که بعد از سال ها بتوانیم در ایران میزبان یک رویداد مهم در عرصه فوتبال باشیم.

اما در پایتخت شرایط کاملا فرق می کند با وجود دو باشگاه بزرگ سرخابی در تهران و همچنین هواداران بی شمار این دو تیم هنوز نتوانسته ایم ورزشگاه اختصاصی را برای این دو تیم احداث کنیم. سال گذشته نیز به همت شهرداری تهران دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی به باشگاه های استقلال و پرسپولیس واگذار شد که متأسفانه این ورزشگاه ها برای تمرین نیز شرایط لازم را ندارند چه برسد به انجام بازی در لیگ برتر!

این موضوع باعث شده در چند سال گذشته بازی های خانگی دو تیم پرطرفدار کشور در ورزشگاه آزادی انجام شود، این را باید اضافه کنیم که بازی های تیم ملی نیز در این ورزشگاه برگزار می شود و همین امر باعث فرسایش زیاد زمین استادیوم و حتی امکانات دیگر آن خواهد شد.

حالا با وجود این شرایط این سوال مطرح می شود که چرا به رغم وجود یک ورزشگاه مانند تختی در تهران چرا باید تمام بازی ها در استادیوم آزادی برگزار شود؟! در حالی که در بازی های این دو تیم که از اهمیت کمتری برخوردار هستند بیشتر از 20، 10 هزار نفر در ورزشگاه حضور پیدا نمی کنند مشخص است ورزشگاه تختی قابلیت میزبانی از دیدارهای این دو تیم را دارد و می توان بازی های مهم تر مانند دربی را در ورزشگاه آزادی برگزار کرد.

در کنار ورزشگاه تختی، اگر بتوان ورزشگاه شهید شیرودی را نیز آماده و مجهز کرد، تیم هایی مانند سایپا، پیکان و راه آهن می توانند از آن استفاده کنند. به دلیل وسعت بسیار زیاد مجموعه ورزشی آزادی هزینه سنگینی در سال صرف نگهداری و تجهیز آن می شود. مدیریت این مجموعه نیز به خاطر اینکه بتواند تا حدودی مخارج را تأمین کند مجبور است نسبت به ورزشگاه های دیگر هزینه بیشتری را به عنوان اجاره بها از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دریافت کند در حالی که این دو باشگاه اگر از ورزشگاه های دیگر برای انجام دیدارهای خود استفاده کنند در مدیریت هزینه باشگاه نیز به صرفه تر خواهد بود.

موضوع اجاره بهای استادیوم آزادی از آنجا بیشتر مورد اهمیت قرار گرفت که از چند روز پیش در برخی از سایت ها و روزنامه ها بحث افزایش 6 برابری نرخ اجاره بهای قبلی منتشر شد، از آنجا که آخرین مبلغ تصویب شده برای استادیوم آزادی 58 میلیون تومان بود با این احتساب سرخابی های پایتخت برای هر بازی چیزی حدود 350 میلیون تومان باید پرداخت می کردند! با در نظر گرفتن مشکلات مالی که این دو باشگاه همواره دارند اگر این امر صورت می گرفت مشکلات عدیده دیگری نیز گریبانگیر استقلال و پرسپولیس می شد.

برای اطلاع از صحت و سقم این موضوع خبرنگار برنا گفتگویی با حسن طباطبایی، سرپرست مجموعه ورزشی آزادی، انجام داد. طباطبایی در این گفتگو با اشاره به صحبت های انجام شده درباره افزایش قیمت اجاره بهای مجموعه ورزشی آزادی گفت: برای افزایش اجاره بها این موضوع در هیأت مدیره مجموعه ورزشی آزادی مطرح می شود و بعد از اینکه مورد موافقت اعضا قرار گرفت اعمال خواهد شد.

وی در ادامه افزود: بحث 6 برابر شدن اجاره بها صحت ندارد و مشخص نیست این حرف را چه کسی زده است. از سال گذشته که برای هر بازی 58 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود و تا به الان نیز این مبلغ تغییری نداشته است.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی خاطرنشان کرد: با کارشناسی که انجام شده بود قرار داشتیم از اول فصل لیگ برتر مبلغی حدود 7 میلیون تومان افزایش اجاره بها داشته باشیم ولی هنوز این افزایش مبلغ اعمال نشده ولی قطعا اگر بخواهیم افزایشی داشته باشیم تا همین حدود خواهد بود.

حالا باید دید با توجه به صحبت های طباطبایی آیا افزایش قیمتی برای دو باشگاه سرخابی در نظر گرفته خواهد شد یا خیر!

البته به نظر می رسد با توجه به قدمت زیاد ورزشگاه آزادی باید استادیوم های کمکی دیگری نیز برای بازی های خانگی استقلال و پرسپولیس در نظر بگیریم و از آنجایی که ورزشگاهی مانند شهر قدس میزبان خوبی برای بازی های پیکان است، این امر شدنی است که دو باشگاه سرخابی بعضی از بازی های خود را در استادیومی مانند تختی برگزار کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393532

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم