جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
ذوب‌آهن که 2 فصل پیش هر 2 دیدار رفت و برگشت را از پیکان برد امیدوار است تا با برتری مجدد برابر این حریف به سیر صعودی خود در جدول تداوم بخشد. ادامه سیر صعودی؟ به گزارش ایمنا، سبزپوشان اصفهانی پس از پیروزی شیرین هفته گذشته در آبادان سه پله در جدول صعود کردند و به رتبه پنجم رسیدند. آنها یک هفته فوتبالی قبل از آن و پیش از آغاز تعطیلات یکماهه لیگ برتر نیز با برتری خانگی برابر استقلال خوزستان از نیمه پایینی جدول به نیمه بالایی آن نقل مکان کرده بودند. به عبارت دقیق تر، شاگردان مجتبی حسینی ظرف تنها 2 هفته 6 پله در جدول صعود کردند. با این اوصاف، ابداً غیرواقع گرایانه نیست اگر آنها امیدوار باشند تا با ادامه این روند تا پیش از اتمام نیم فصل اول به جمع مدعیان بالانشین بپیوندند.
دیدار خانگی این هفته برابر پیکان فرصت مناسبی است تا آنها با گرفتن حداکثر امتیازات بازی یک گام دیگر به صدر نزدیک تر شوند. تحقق این هدف البته به آن آسانی هم نیست که در وهله اول به نظر می رسد زیرا اگرچه پیکان فصل پیش در لیگ برتر حضور نداشت و در اولین سال بازگشت به سطح اول فوتبال ایران کسی از این تیم انتظار ندارد تا در نقش یک تیم مدعی ظاهر شود اما شاگردان مجید جلالی در یک سوم ابتدایی فصل فراتر از انتظار ظاهر شدند و در حال حاضر جزو چهار تیم بالای جدول هستند. همین هفته پیش بود که این تیم نقش پُررنگی در تعیین معادلات بالای جدول ایفا کرد به این ترتیب که با متوقف کردن پرسپولیس زمینه را برای صدرنشینی تراکتورسازی فراهم آورد.
با توجه به غیبت یک ساله پیکان از سطح اول فوتبال ایران آخرین مصاف 2 تیم به هفته بیست و سوم لیگ چهاردهم و زمانی بازمی گردد که ذوب آهن با حساب سه بر یک حریفش را در تهران شکست داد.
اما دیدار رفت 2 تیم در آن سال حکایت جالب تری داشت زیرا اولین برد تیم اصفهانی در آن مسابقه رقم خورد. لیگ چهاردهم درست مثل لیگ های سیزدهم و دوازدهم برای ذوب آهن به شکلی کابوس وار آغاز شد به گونه ای که تیم اصفهانی در هفت هفته ابتدایی رنگ برد را ندید و با سه باخت و چهار تساوی از جمله تیم های فانوس به دست به حساب می آمد تا اینکه با پیروزی برابر پیکان نه فقط اولین برد فصل در کارنامه سبزپوشان به ثبت رسید که تیم اصفهانی از منطقه خطر هم کمی فاصله گرفت.
ذوب آهن این بار اما در یک شرایط متفاوت از میهمان تهرانی خود در ورزشگاه فولادشهر پذیرایی خواهد کرد زیرا تیم اصفهانی برخلاف مرتبه قبل نه تنها فانوس به دست نیست که با 2 برد پیاپی و رسیدن به رتبه پنجم جدول حتی کم کم سودای پیوستن به جمع مدعیان قهرمانی را در سر می پروراند.
ترکیب احتمالی 2 تیم:
ذوب آهن: محمدرشید مظاهری، علی حمام، وحید محمدزاده، حجت حق وردی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فر، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی، سیدمحمدرضا حسینی و مهدی رجب زاده
پیکان: رحمان احمدی، مهدی شیری، هالیسون، سیاوش یزدانی مقدم، محمدصادق بارانی، سیامک نعمتی، ماهان رحمانی، آرمان قاسمی، ابوالفضل ابراهیمی، گادوین منشا و مرتضی آقاخان
15112/118/10
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393526

خبر فوق مربوط به رسانهایمنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم