خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
یک هیئت قضایی به نمایندگی از دولت مصر دوشنبه شب به ادامه اجرای حکم باطل بودن توافقنامه مربوط به اعطای مالکیت دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان اعتراض کرد.این در حالی است که دادگاه عالی اداری مصر قرار است پنجم دسامبر (۱۵ آذر) در این پرونده بازنگری کند. به گزارش «شیعه نیوز»، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی یک منبع قضایی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که هیئت قضایی دولت به دادگاه عالی اداری اعتراضیه‌ای را مبنی بر لغو حکم شعبه اول دادگاه قضایی اداری داد.
این منبع گفت که دادگاه اداری هنوز زمانی را برای بررسی این نامه اعتراضیه تعیین نکرده است بر اساس قوانین مصر وکیل دولت و ملت حق دارد به حکم دادگاه قضایی اداری در مقابل دادگاه عالی اداری اعتراض کند. بر اساس قانون این حکم معلق می‌ماند تا دادگاه عالی اداری در خصوص آن تصمیم گیری کند.
دادگاه قضایی اداری مصر هشتم نوامبر جاری درخواست دولت مبنی بر توقف اجرای حکم بطلان توافق تیران وصنافیر رد کرد و دولت مصر را ۸۰۰ پوند (حدود ۵۰ دلار) جریمه کرد.
قاهره و ریاض در ماه آوریل گذشته توافقی را امضا کرده‌اند که بر اساس آن مصر دو جزیره خود را به عربستان واگذار کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393498

خبر فوق مربوط به رسانهشیعه نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم