خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: چه کسانی می‌توانند در امتحانات جامع و متفرقه شرکت کنند؟

امتحان جامع، نوعی آزمون برای دارندگان مدرک قبولی پایه پنجم ابتدایی است مشروط بر آنکه حداقل هجده سال تمام داشته باشند که در صورت موفقیت، کارنامه قبولی پایه سوم راهنمایی تحصیلی دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در واژه نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص معنی واژه امتحان تجدیدی/remedial exam آمده است: نوعی آزمون مجدد که برای آمادگی بیشتر آزمون شونده و بالابردن اعتبار آزمون یا آزمون های قبلی برگزار می شود.

آزمون مجدد، آزمایش کردن، آزمون، آزمایش یا تجربه کردن دوباره، مفرد امتحانات.

امتحان جامع/evaluation؛ comprehensive exam: نوعی آزمون برای دارندگان مدرک قبولی پایه پنجم ابتدایی، مشروط بر آنکه حداقل هجده سال تمام داشته باشند؛ این دانش آموزان می توانند در زمان برگزاری ارزشیابی نوبت دوم یا شهریور ماه پایه سوم راهنمایی تحصیلی به صورت داوطلب آزاد در ارزشیابی جامع شرکت کنند و در صورت موفقیت، کارنامه قبولی پایه سوم راهنمایی تحصیلی را دریافت کنند.

ارزشیابی جامع، آزمون جامع

امتحانات پایانی/final exams: امتحانات نهایی

امتحانات داخلی/school level exams: آزمون هایی که طبق برنامه معین و با همکاری مشترک کارکنان آموزشی و اداری واحد آموزشی، زیر نظر مدیر مدرسه در آموزشگاه انجام می شود. در امتحانات داخلی، تهیه سؤال ها و تصحیح اوراق امتحانی بر عهده معلمان مربوط است.

امتحانات داخلی پایانی/ internal exams؛ final: نوعی آزمون که بر اساس برنامه مشخص در پایان سال یا نیم سال تحصیلی با همکاری و تعامل کارکنان واحد آموزشی و زیر نظر مدیر مدرسه به صورت هماهنگ و با سؤال های یکسان برگزار می شود و در این نوع امتحانات، تهیه سؤالات و تصحیح اوراق امتحانی به عهده معلمان مربوط است.

امتحانات متفرقه/exams؛ miscellaneous: امتحانی که برای افراد بزرگسال و نیز کسانی که در مدارس رسمی درس نخوانده اند، انجام می پذیرد.

آزمون های متفرقه یا جانبی

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393497

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم