خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: ماجرای صحبت کردن گنجشک با امام رضا(ع)+تصویر

ماجرای صحبت کردن گنجشک با امام رضا علیه السلام یکی از روایات مشهور است که توسط «زهرا کیانی» تصویرگری شده است.

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، «زهرا کیانی» یکی از هنرمندان متعهدی است که در حوزه تصویرگری فعالیت می کند و آثار ارزشمند زیادی در حوزه دین خلق کرده که می توان به «امام رئوف»، «حضرت رقیه سلام الله علیها»، «رحمة للعالمین»، «عترت»، «بوسه سنگ بر پیشانی اباعبدالله» و «رمضان» اشاره کرد.

آثار این بانوی هنرمند درباره امام رضا (علیه السلام) را در ادامه می بینیم.


لحظه شهادت امام رضا (علیه السلام) و حضور امام جواد (علیه السلام) بر بالین حضرت

زهرا کیانی در یکی از آثارش روایت صحبت کردن گنجشک با امام رضا علیه السلام را تصویرگری کرده است.


تصویرگری روایت صحبت کردن گنجشک با امام رضا علیه السلام

بر اساس این گزارش، روایت صحبت کردن گنجشک با امام رضا علیه السلام در کتاب «صد داستان از خورشید شرق» این چنین آمده است: «سلیمان (یکی از اصحاب امام رضا علیه السلام ) می گوید: حضرت رضا علیه السلام در بیرون شهر، باغی داشتند. گاه گاهی برای استراحت به باغ می رفتند. یک روز من نیز به همراه آقا رفته بودم. نزدیک ظهر، گنجشک کوچکی هراسان از شاخه درخت پرکشید و کنار امام نشست. نوک گنجشک، باز و بسته می شد و صداهایی گنگ و نامفهوم از گنجشک به گوش می رسید. انگار با جیک جیک خود، چیزی می گفت.
امام علیه السلام حرکتی کردند و رو به من فرمودند: « سلیمان! این گنجشک در زیر سقف ایوان لانه دارد. یک مار سمی به جوجه هایش حمله کرده است. زودباش به آن ها کمک کن!»
با شنیدن حرف امام در حالی که تعجب کرده بودم بلند شدم و چوب بلندی را برداشتم. آن قدر با عجله به طرف ایوان دویدم که پایم به پله های لب ایوان برخوردکرد و چیزی نمانده بود که پرت شوم...
با تعجب پرسیدم: «شما چطور فهمیدید که آن گنجشک چه می گوید؟» امام فرمودند: «من حجت خدا هستم... آیا این کافی نیست؟!»

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393467

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم