جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید رضا اکرمی رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری سه شنبه شب در مراسم هفتمین شب ارتحال حضرت آیت الله موسوی اردبیلی که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تجلیل از همایش و راهپیمایی عظیم اربعین و حماسه آفرینی عاشقان امام حسین(ع)، گفت: چنین اجتماعی در دنیا نظیر ندارد.

وی افزود: اگرچه دشمنان این حماسه عظیم را سانسور کردند اما باید بدانیم که حقیقت پنهان نمی ماند و روزی عیان خواهد شد، متأسفانه اخیرا حوادث ناگواری داشتیم و تکفیری ها که نتوانسته بودند خدشه ای به امنیت راهپیمایی اربعین وارد کنند حادثه حله را به وجود آورده و زائران امام حسین(ع) را به شهادت رساندند؛ پس از این ماجرا متأسفاثه حادثه تصادف قطار به وجود آمد و ملت ایران را در اندوه فرو برد.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان این که ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی غم و اندوه ملت ایران را افزایش داد، اظهار داشت: بر اساس روایات زمانی که عالمی از دنیا می رود ثلمه ای به جهان اسلام وارد می شود.

وی با اشاره به شخصیت و ویژگی های حضرت آیت الله موسوی اردبیلی ادامه داد: ایشان از نظر علمی دارای جایگاه ویژه ای بودند و همواره و به صورت شبانه روزی به فعالیت های علمی می پرداختند، اگر امروز انقلاب اسلامی به این جایگاه والا رسیده بسیاری برای آن خون دل خورده و زحمت کشیده اند.

حجت الاسلام اکرمی با بیان این که آیت الله موسوی اردبیلی زحمات و تلاش های بسیاری برای تثبیت و تبیین مبانی و ارکان انقلاب انجام داد، ابراز داشت: ایشان رکن رکینی در برنامه ریزی های انقلاب بودند؛ در هیچ انقلابی سابقه ندارد که در یک سال چند انتخابات انجام شود.

وی عنوان کرد: اما در انقلاب اسلامی شاهد برگزاری انتخابات متعدد همچون همه پرسی نظام، مجلس، خبرگان و دیگر موارد بودیم که حضرت امام تأکید داشتند ارکان و قوانین باید سریع تر شکل گیرد؛ ما امروز مشکل قانون نداریم بلکه مشکل از اجرا و سلیقه است.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به مکر و حیله دشمنان اسلام خاطرنشان کرد: تا زمانی که استکبار جهانی همچون آمریکا و اسرائیل و ارتجاع عرب سیاست شیطانی دارند و شیطان بزرگ هستند نباید از آن ها جز مکر و حیله انتظاری دیگری داشت بلکه باید هوشیارانه عمل کرد؛ معیار ما قانون و رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به خدمات حضرت آیت الله موسوی اردبیلی اضافه کرد: ایشان در انقلاب مسؤولیت های مهم و بسیار سنگینی همانند دستگاه قضا را برعهده گرفتند و سعی در خدمت کردن به انقلاب و مردم ایران اسلامی داشتند، ایشان ارادت ویژه ای به اهل بیت(ع) داشت و خدمات شایسته ای به انقلاب ارائه کرد، از جمله خدمات می توان به تأسیس دانشگاه و مراکز علمی اشاره کرد.

حجت الاسلام اکرمی در پایان با اشاره به شرایط منطقه و وجود جنگ های بسیار در آن گفت: در این شرایط که کشورهای بسیاری از ناامنی و جنگ رنج می برند جمهوری اسلامی ایران از امنیت کامل برخودار است که باید قدردان این نعمت باشیم و وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.

وی همچنین در بخش هایی از سخنان خود با تسلیت ایام سوگواری پایان صفر و رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، سیره زندگانی این بزرگواران را تبیین کرد./1323/پ202/ج

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393435

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم