خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی سه شنبه در بازدید از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین اهواز با تسلیت شهادت زائران اربعین حسینی در حمله تروریستی حله عراق، گفت:دانشگاه منابع طبیعی رامین از لحاظ سخت افزاری در موقعیت خوبی قرار دارد اما آنچه مهم است زیرساخت‌های لازم در تولید علم برای بهبود اقتصاد و کشاورزی استان است.
وی از خوزستان به عنوان قطب کشاورزی کشور یاد کرد و گفت:این استان 1.5 میلیون هکتار اراضی زیر سطح کشت دارد و دارای 16 میلیون تن تولید محصولات کشاورزی است که امیدواریم پس از اجرای طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری به هدف تولید 21 میلیون تن محصول که پیش بینی و طراحی شده است، برسیم .
استاندار خوزستان با بیان گسترش مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاه ها طی سال های گذشته، ادامه داد:توسعه دانشگاه منابع طبیعی نیز باید کیفی و همراه با پیشرفت علوم باشد، نه اینکه تنها در حد هزینه های اداری باشد.
رئیش شورای اداری خوزستان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت هماهنگی بین دانشگاه های استان، گفت:عملکرد حوزه آموزش عالی و نیاز استان در رشته های دانشگاهی باید ساماندهی شود همچنین ارتباط نداشتن دانشگاه‎ها ممکن است موجب توسعه رشته ها و تربیت دانش آموختگانی شود که مورد نیاز امروز و فردای جامعه نیست.
شریعتی با تاکید بر لزوم تناسب ساختار مدیریت با منابع و درآمدها، افزود:دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی رامین نیز باید با هماهنگی با صنعت و سازمان آب و برق نقش محوری در توسعه کشاورزی ایفا کند.
وی با بیان این که ممکن است در رشته هایی که نیاز استان است هیچ دانشجویی تربیت نشود گفت: به عنوان مثال استان خوزستان به پرستار و بهیار نیاز دارد اما با کمبود پرستار مواجه هستیم برای همین درخواست 1400 پرستار کردیم که فقط 300 پرستار به استان داده شد.
به گزارش ایرنا در این بازدید استاندار خوزستان از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید کرد و ساختمان مرکزی و آزمایشگاه مرکزی با تجهیزات پیشرفته دانشگاه نیز با حضور شریعتی بهره برداری شد.
دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه مادر تخصصی کشاورزی کشور در 35 کیلومتری جاده اهواز واقع است.
این مرکز آموزشی سال 1334 فعالیت خود را به عنوان نخستین مرکز آموزش عالی در استان خوزستان و هسته اولیه دانشگاه‌های استان آغاز کرد.
سال 1384 با تفکیک از دانشگاه شهید چمران اهواز، به عنوان تنها دانشگاه کشاورزی منطقه‌ی جنوب و جنوب غرب کشور ارتقاء یافت.
فعالیت دانشگاه در قالب چهار دانشکده و بیش از 15 رشته تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حال انجام است.
علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، این مرکز نقش پر‌رنگی در انجام فعالیت‌های پژوهشی استان دارد و آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه نیز با برخورداری از مجموعه‌ای مناسب از تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز آماده خدمت‌رسانی به دانشگاهیان و پژوهشگران است.
7164/6125 خبرنگار:عاطفه جوادی ** انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان: irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393398

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم