کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
 مردم ونزوئلا پول‌هایشان را وزن می‌کنند

با افزایش هر چه بیشتر تورم در ونزوئلا، واحد پولی این کشور آنچنان بی‌ارزش شده که دیگر ارزش شمرده شدن ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از تسنیم، بر اساس بررسی های صورت گرفته، تورم در ونزوئلا تا پایان امسال به ۷۲۰ درصد خواهد رسید. در حال حاضر درشت ترین اسکناس این کشور تنها ارزشی برابر با ۵ سنت دارد.

سقوط بهای جهانی نفت در سال ۲۰۱۴ باعث شد اقتصاد ونزوئلا با مشکلات بسیاری مواجه شود. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور، به منظور بهبود اوضاع اقتصادی بهای تبادل رسمی دلار را ثابت کرد و به بانک ها دستور داد تا پول بیشتری چاپ کنند، موضوعی که باعث شد تا ارزش واحد پول این کشور هرچه بیشتر کاهش و بهای اجناس افزایش یابد.

در حالیکه ونزوئلا اطلاعات دقیقی از بهای اجناس مصرف کنندگان منتشر نمی کند، تحلیلگران اظهار کرده اند خیابان های پایتخت نشانه های بسیاری از بد ترین نوع تورم قرن را نشان می دهد.

فروشندگان در این کشور علاوه بر استفاده از وزنه هایشان برای فروش اجناس، به وزن کردن اسکناس ها رو آورده اند.

نفت ۹۵ درصد از صادرات ونزوئلا و یک چهارم اقتصاد این کشور است. وابستگی بسیار زیاد به نفت باعث شده تا با کاهش بهای آن، سایر صنایع کشور با سقوطی چشمگیر مواجه شوند. در حالی که بهای نفت در بازار جهانی به میزان دو سوم در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد، ونزوئلا گزینه ای دیگری برای درآمدزایی در اختیار نداشت و به همین دلیل ارزش پول این کشور با سقوطی ناگهانی همراه شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393367

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم