جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی اداره پزشکی قانونی کشور، دکتر فرزانه مهدی زاده قائم مقام مدیرکل پزشکی قانونی استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه تعداد 103 مورد پرونده بررسی قصور پزشکی به واحد کمیسیون این اداره کل ارجاع شده است. وی افزود: تا کنون بیش از 60%  از این پرونده ها رسیدگی و نظریه کمیسیون در مورد احراز یا عدم احراز قصور در امر درمان به مقام قضایی اعلام شده است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی تصریح کرد: برای بررسی قصور پزشکی، کمیسیون های تخصصی این اداره کل در رشته های مختلف پزشکی و برحسب نوع پرونده های ارجاعی تشکیل شده و در مورد صحت انجام اقدامات درمانی و درستی تکنیک های بکار رفته با استناد به مبانی علمی تصمیم گیری می شود.

وی افزود: در زمان رسیدگی به پرونده های قصور پزشکی، مدارک و مستندات بیمارستانی و تشخیصی بطور کامل گردآوری شده و توضیحات لازم از کادر درمانی و شاکیان اخذ می شود. سپس موضوع در جلسات کمیسیون با حضور متخصصان مربوطه طرح شده و مورد رسیدگی قرار می گیرد تا در مورد وقوع قصور اظهار نظر شود. همچنین در صورت احراز قصور پزشکی، میزان خسارت وارد شده به بیمار در اثر این قصور نیز تعیین و به مقام قضایی اعلام می شود.

انتهای پیام/ 
لینک کوتاه: betanews.ir/news/393339

خبر فوق مربوط به رسانههشدار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم