خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، میثم نمکی شامگاه سه شنبه دراولین جلسه کمیته رسانه و فضای مجازی به مناسبت برگزاری 4 دی ماه روز بزرگداشت حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افزود: کسب عنوان نخست ایثارگری این شهرستان در کشور خود نمونه بارزی بر فداکاری و مقاومت مردم این خطه است وبی شک 4 دی ماه 1365 یاد آور سال روز عملیات کربلای 4 و5 دفاع مقدس و رشادت های شهدای سرافراز به ویژه سرداران شهید علی محمد اربابی و جواد قاسم پور دراین روز بر دفتر خاطرات دیار شهید پرور شهرستان آران وبیدگل جاودانه خواهد ماند.
وی با تاکید بر مهم بودن استفاده از ظرفیت های فرهنگی هنری در زمینه بزرگداشت 4 دی ماه بیان کرد: برگزاری جشنواره های فیلم، عکس، تئاتر، داستان و خاطره نویسی و ایجاد رقابت بین هنرمندان در به وجود آمدن آثاری ارزشمند فرهنگی هنری در رابطه با بزرگداشت 4 دی و شناساندن این روز مهم و پرافتخار به مردم، نقش مهمی است که اهالی فرهنگ و هنر می توانند بازی کنند.
نمکی تصریح کرد: رزمندگان دفاع مقدس گنجینه هایی هستند که ضبط و ثبت خاطرات این عزیزان می تواند چراغ راه نسل جدید باشد و باید زمینه هایی ایجاد کرد که با حضور این رزمندگان در مدرسه و دانشگاه ها و بیان خاطرات دفاع مقدس نسل جوان بیشتر با واقعیت های جنگ آشنا شود.
4 دی در تقویم شهرستان آران و بیدگل به عنوان روز حماسه و ایثار نامگذاری شده است، حضور رزمندگان گردان امام محمد باقر(ع) شهرستان آران و بیدگل به عنوان خط شکن در عملیات کربلای 4 و 5 و جان فشانی ها به گونه ای بود که حدود 150 تن از جوانان این شهرستان در آن به شهادت رسیدند.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472 * خبرنگار: حسین منصوری فر * انتشار: محمد جهانگیریان

* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393330

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم