خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، هزینه بازسازی و عمران شهر موصل را پس از آزادسازی از اشغال داعش، معادل ۱۹۰ میلیون دلار اعلام کرد.

خبرگزاری تسنیم: "مایکل نرباس" مدیر فنی آژانس توسعه بین المللی آمریکا در یک نشست مطبوعاتی در سفارت آمریکا در بغداد گفت: تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که بازسازی موصل به 190 میلیون دلار نیاز دارد و البته این رقم ممکن است تغییر کند.

به نوشته "السومریه نیوز"، وی افزود: این هزینه پس از تعیین خسارتهای وارد شده به زیرساخت ها برآورد شده است، همچنین برنامه توسعه سازمان ملل نیز از قصد خود برای کمک به اهالی موصل برای بازسازی مناطق مسکونی خبر داد.

مدیر فنی آژانس توسعه بین المللی آمریکا خاطرنشان کرد که بازگشت این افراد به مناطقشان پس از پاکسازی مناطق مین گذاری شده و اطمینان از وابستگی های افراد صورت خواهد گرفت که این مساله اندکی زمان می برد و دولت عراق مسئولیت این امر را به عهده دارد.

پس از آنکه حیدرالعبادی فرمانده کل نیروهای مسلح در تاریخ 17 اکتبر 2016 ساعت صفر آغاز عملیات آزادسازی نینوا را اعلام کرد، نیروهای مشترک عراق با پشتیبانی جنگنده های ارتش و ائتلاف بین المللی به عملیات بازپس گیری موصل از اشغال داعش ادامه می دهند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393328

خبر فوق مربوط به رسانه فردا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم