خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مریم مرادیان - آجیل

آجیل ها

آجیل هایی مانند فندق، بادام، پسته و همچنین شکلات سیاه و حتی چای سبز باعث برطرف شدن خستگی و ایجاد انرژی می شوند.

شیوه پخت مواد غذایی را تغییر دهید

بهتر است آشپزی با روغن زیاد را کنار بگذارید و شیوه هایی مانند کباب کردن، بخارپز و فر را برای طبخ غذاها استفاده کنید. غذاهای چرب و سرخ شده باعث سنگین شدن دستگاه گوارش و بدن می شوند.

زنجبیل

اگر خستگی شما همراه مشکلات گوارشی است جوشانده رزماری توصیه می شود. این گیاه در مناطق مدیترانه ای یافت می شود و حاوی ترکیب مهمی است که باعث بهبود قدرت حافظه و همچنین برطرف کردن خستگی می شود

برخی گیاهان انرژی بخش هستند و مصرف آن ها به صورت دمنوش خستگی را از بین می برد. زنجبیل یکی از گیاهان ضدخستگی است. یک تکه زنجبیل تازه را پوست بگیرید و حلقه حلقه کنید و با مقداری آب داغ به مدت 10 دقیقه بجوشانید. این نوشیدنی انرژی زا را صبح مصرف کنید.

گوشت های کم چرب

زیاده روی در مصرف گوشت توصیه نمی شود. اما می توانید از گوشت های کم چرب و سفید برای افزایش انرژی خود استفاده کنید. توصیه می شود مصرف گوشت را به سه تا چهار نوبت در هفته محدود کنید. مصرف ماهی به دلیل دارا بودن آهن و اسیدهای آمینه بیشتر توصیه می شود.

ماهی

جینسینگ

جینسینگ یک گیاه ضدخستگی است که هزاران سال است استفاده می شود و سازمان جهانی بهداشت استفاده از آن را برای مقابله با خستگی توصیه کرده است. جینسینگ های پیرتر یعنی بالای 6 سال خواص بیشتری دارند. می توانید این گیاه را از عطاری ها یا داروخانه ها تهیه کنید.

رزماری

بهتر است آشپزی با روغن زیاد را کنار بگذارید و شیوه هایی مانند کباب کردن، بخارپز و فر را برای طبخ غذاها استفاده کنید. غذاهای چرب و سرخ شده باعث سنگین شدن دستگاه گوارش و بدن می شوند

اگر خستگی شما همراه مشکلات گوارشی است جوشانده رزماری توصیه می شود.

این گیاه در مناطق مدیترانه ای یافت می شود و حاوی ترکیب مهمی است که باعث بهبود قدرت حافظه و همچنین برطرف کردن خستگی می شود.

مرزنگوش

البته خستگی نیز انواع مختلفی دارد. در صورت خستگی روحی و عصبی، گیاه مرزنگوش مفید است. می توانید برگ تازه مرزنگوش را در یک لیوان شیر ریخته و داغ کنید. اجازه دهید شیر بجوشد و در نهایت یک قاشق عسل به آن اضافه و میل کنید.

مرزنگوش

در نهایت این که
مصرف دخانیات را ترک کنید. اگر نمی توانید حداقل مصرف سیگار را کاهش دهید.
و لازم به توضیح نیست که نوشیدنی های الکلی انرژی کاذبی ایجاد کرده و به زودی آن را از بین می برند و خستگی به جا می گذارند.


لینک کوتاه: betanews.ir/news/393320

خبر فوق مربوط به رسانه هشدار نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم