خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران بسیار لازم بوده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری در جمع انجمن زنان دیپلمات موسوم به «گروه سیاست خارجی زنان» در روز سه شنبه گفت کمک می کند تا انتقال قدرت در وزارت خارجه به صورت نرم صورت گیرد اما برای به تلاشهای خود برای حمایت از محیط زیست و همپیمانان خارجی و قدرتمند آمریکا ادامه می دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: بسیار ضروری بود که با ایران درباره پرونده هسته ای به توافق برسیم.

وی با دفاع از سیاست خارجی دوران باراک اوباما تاکید کرد که توافق هسته ای ایران جهان را امن تر کرد چرا که مسیر تهران به سوی سلاح هسته ای را مسدود کرد. کری همچنین به توافق آب و هوایی موسوم به توافق پاریس نیز اشاره کرد.

کری با بیان اینکه داعش در عراق و سوریه نسل کشی کرده همچنین گفت از قدرت داعش در عراق کاسته شده است.

واشنگتن پست نوشت سخنرانی کری در «گروه سیاست خارجی زنان» به نظر درخواستی مستقیم از دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکاست تا وی توافقهای بین المللی را نقض نکند یا همپیمانان آمریکا را تضعیف ننماید.

وزیر خارجه آمریکا نام ترامپ را بر زبان نیاورد اما گفت دموکراسی با یک رای خاص سنجیده نمی شود بلکه معیار آن این است که آیا ما به آن اندازه از بلوغ رسیده ایم که نیازهای کشور را بر نگرانی های حزبی ترجیح دهیم یا خیر.

بر اساس این گزارش، ترامپ اعلام کرده است بیشتر آنچه به زعم کری دستاوردهای دیپلماتیک دولت اوباماست را لغو کند یا کاهش دهد؛ از جمله آنها توافق هسته ای ایران، نزدیکی به کوبا، توافق آب و هوایی پاریس و توافق تجاری ترانس-پاسیفیک هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393302

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم