خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، دکتر همایون یوسفی، نماینده مردم شهرستان های اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی، امروز(9 آذر) در نشست خبری با بیان اینکه خوزستان درگیر مسائل زیست محیطی متعددی است، گفت: انتقال آب از سرشاخه های کارون، وضعیت رودخانه کارون و پدیده گرد و خاک سه موضوعی هستند که مشکلات زیست محیطی را برای استان رقم زده اند.

وی به پدیده گردو غبار اشاره کرد و افزود: برای حل این مشکل تا کنون جلسات متعددی برگزار شده و در آخرین جلسات مقرر شد طرحی برای رفع این مشکل و کنترل پدیده ریزگردها به فاصله 6 سال، با همکاری محیط زیست و اساتید دانشگاه تدوین و در صورت تایید به مرجله اجرا برسد.

یوسفی با بیان اینکه پدیده گرد و غبار در خوزستان تنها با امکانات استانی برطرف نمی شود و نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان کشوری است، ادامه داد: در خوزستان هفت کانون گرد و غبار به مساحت 350 هزار هکتار وجود دارد که کنترل آنها می تواند به کاهش 40 تا 50 درصدی شدت و میزان گردوغبار کمک کند.

وی همچنین با اشاره به طرح های انتقال آب از سرشاخه های کارون بیان کرد: انتقال آب از سرشاخه​ های کارون از دهه 40 شمسی آغاز شد و نخستین طرح با عنوان کوهرنگ یک به اجرا در آمد که پس از کوهرنگ 3 نیز اجرایی شد که بر اساس این طرح نیاز آبی تمام منطقه مرکزی کشور تأمین خواهد شد.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب بهشت ​آباد نیز از مهمترین نگرانی های مردم استان است، اذعان داشت: با پیگیری ​های صورت گرفته تاکنون از انتقال آب با تونل در این طرح جلوگیری شده و قرار است آب تنها با لوله و برای مصرف شرب انتقال پیدا کند.

وی با بیان اینکه نباید برای آبادی کویرها جلگه حاصلخیز خوزستان را نابود کرد، گفت: نمایندگان مردم خوزستان در خصوص میزان انتقال آب در طرح بهشت ​آباد سوال دارند و به دنبال منتفی شدن این طرح و یا حداقل مقدار انتقال هستند.

کمبود تخت بیمارستانی در خوزستان

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت بهداشتی درمانی استان خوزستان اشاره کرد و افزود: در خوزستان از لحاظ تخت بیمارستانی با کمبودهایی مواجه هستیم اما پیگیری های زیادی نیز برای ساخت بیمارستان در استان انجام شده است.

به گفته وی بیمارستان ابوذر در حال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبارات بیمارستان سوانح و سوختگی اهواز تأمین و این بیمارستان نیز در حال تکمیل است که پیش بینی می شود تا سال 96 به بهره​ برداری برسد.

یوسفی از ارائه پیشنهاد ساخت بیمارستان 2 هزار تختخوابی به وزیر بهداشت خبر داد و اذعان داشت: مقرر شده این بیمارستان از طریق سرمایه​ گذاران خارجی احداث و اعتبارات لازم برای بازسازی بیمارستان رازی و گلستان تخصیص داده شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین پروژه بیمارستان فولاد که نیمه کاره بود از فولاد تحویل گرفته شده که بعد از افتتاح به عنوان بیمارستان فوق تخصصی تنفسی در استان فعالیت خواهد کرد و از سویی مبلغ 100 میلیارد ریال برای بازسازی بیمارستان سینا نیز اختصاص داده شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص فعالیت پزشک قلابی درشهرستان مسجدسلیمان اظهار کرد: برای فعالیت پزشکان بررسی های متعددی در مرکز استان، در مرکز درمان و بهداشت شهرستان و همینطور نظام پزشکی صورت می گیرد که عدم متوجه نشدن این سه نهاد به موضوع قلابی بودن پزشک جای سوال دارد.

وی یاد آور شد: مسئولان این سه نهاد باید جوابگو باشند و ما نیز در تلاش هستیم ازسوی مجمع نمایندگان نامه ای به وزیر بهداشت نوشته و موضوع را پیگیری کنیم.

یوسفی در پاسخ به سوالی در خصوص وفور اشتباهات پزشکی در خوزستان، عنوان کرد: اگر اشتباهی وجود دارد سازمان نظام پزشکی باید بررسی و اعلام نظر کند، اما به عنوان یک پزشک معتقدم نوع خدمت رسانی جامعه پزشکی خوزستان متفاوت از کشور نیست و بسیاری از اشتباهاتی که حتی گاه در سطح ملی مطرح می ​شود به​ صورت کارشناسی نبوده است.

مشکل آب شرب خوزستان رفع می شود

وی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت آب در استان اشاره کرد و گفت: سلامت آب شرب در خوزستان از دغدغه های ماست چرا که متاسفانه کیفیت و کمیت مناسب در برخی نقاط وجود ندارد.

یوسفی با بیان اینکه برای بهبود این دو شاخص به دنبال جذب اعتباراتی در حوزه آب و فاضلاب هستیم، ادامه داد: با جذب این اعتبارات مشکلات آب شرب در استان رفع می شود.

وی همچنین با اشاره به مشکل فاضلاب خوزستان تصریح کرد: با پیگیری استاندار و مجمع نمایندگان استان مقرر شده است اعتبار مناسبی برای رفع مشکل فاضلاب به استان اختصاص داده شود.

وضعیت استخدام در خوزستان پیگیری می شود

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی به وضعیت استخدام در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا پیگیری های زیادی انجام شده به طوری که رایزنی های متعددی با وزیران نفت، نیرو و کشاورزی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: بحث اشتغال بیشترین مراجعات مردمی به نمایندگان را داشته و در این زمینه به صورت جدی در حال رفع این معضل استان هستیم.

یوسفی همچنین با بیان اینکه ​ خط قرمز نمایندگان،انتصاب مدیران غیربومی است، تصریح کرد: در برابر ورود مدیر غیربومی به استان مقاومت می کنیم و در بحث تعیین استاندار این مقاومت را نشان داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه برای پیگیری مطالبه به حق مردم تا پای استیضاح وزیر هم پیش می رویم.، ادامه داد: در تعیین مدیر یک کارخانه صنعتی که فردی غیربومی بوده نیز مقاومت کردیم و تا این لحظه نیز این موضوع را دنبال می ​کنیم .

صنایع بزرگ مشکل دیگر خوزستان

نماینده مردم اهواز در مجلس در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در استان خوزستان صنایع بزرگ مانع سرمایه گذاری صنایع کوچک می شوند در حالیکه در سایر استان ها صنایع کوچک به دلیل نبود صنایع بزرگ موفق می شوند.

وی اضافه کرد: از سویی در کل کشور و از جمله در خوزستان گروه هایی ورود پیدا کرده و کارخانه ها را به ورشکستگی کشانده اند و یا اینکه دنبال این هستند که زمین و مستقلات آنها را به قیمت های گزافی به فروش برسانند که در این حیطه تمام نمایندگان خوزستان از حق و حقوق استان دفاع می کنند.

یوسفی با بیان اینکه زمینه های خصوصی سازی و زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی هنوز به صورت مطلوبی در کشور فراهم نشده ، بیان کرد: ساختارهای اداری و دولتی ما مولد تخلفات هستند و تا زمانی ​که این ساختارها وجود دارد زمینه تخلفات نیز همچنان وجود دارد براین اساس باید این ساختارها را اصلاح کرد.

وی تصریح کرد: دست ​هایی وجود دارند که می ​خواهند همه چیز در خوزستان از جمله فوتبال را زمین بزنند و اگر لازم شد این موارد را اعلام خواهیم کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اجازه نمی​ دهیم فوتبال خوزستان که یک نیاز اجتماعی و امنیتی است زمین زده شود و پیگیر مسائل تیم های فوتبال هستیم.

پایان پیام/472 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393300

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم