جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 156
لوئیس همیلتون از تیم فرمول یک مرسدس بنز کنار گذاشته می‌شود

مدیر تیم فرمول یک مرسدس بنز، توتو وولف گفته است شاید لوئیس همیلتون باید برای تیم ردبول مسابقه بدهد.

پرونده ی فصل ۲۰۱۶ مسابقات فرمول یک در ابوظبی با قهرمانی تیم مرسدس بنز AMG بسته شد و نیکو رزبرگ و هم تیمی اش لوئیس همیلتون مقام های اول و دوم را از آن خود کردند تا مرسدس بنز بیش از پیش در این زمینه بدرخشد. سومین قهرمانی پشت سر هم مرسدس بنز در مسابقات فرمول یک قابل توجه و ستودنی است. لوئیس همیلتون که از دستورات ارسالی مدیر فنی تیم سرپیچی می کرد و آهسته به رانندگی ادامه می داد، در طول برگزاری مسابقه بسیار عصبانی بود. مدیر تیم مرسدس بنز، توتو وولف برای او جریمه ای تعیین کرده است و حتی شاید او از حضور در تیم مرسدس بنز برای مدتی منع شود.

در چندین دور آخر مسابقه ی پایانی فرمول یک فصل ۲۰۱۶ در ابوظبی دبی، به لوئیس همیلتون دستور داده شد که سریع تر رانندگی کند. «سریع تر ادامه بده» این دستوری بود که توسط مدیر فنی تیم مرسدس بنز، پادی لاو به او داده شد. لوئیس همیلتون در پاسخ به دستور صادرشده می گوید، برایش مهم نیست که مسابقه را ببرد یا ببازد زیرا قهرمانی را از دست داده است. درست پشت سر او نیکو رزبرگ، سباستین فتل از تیم فراری و مکس وشتاپن از تیم ردبول را پشت سر گذاشته بود.

لوئیس همیلتون به دلیل پافشاری بر استراتژی خودش سرزنش شد. اگر همیلتون سرعتش را به خاطر هم تیمی اش نیکو رزبرگ افزایش نمی داد؛ ممکن بود او نتواند از فتل و وشتاپن جلو بزند و در مقام چهارمی می ماند و با این اوصاف قهرمانی لوئیس همیلتون برای چهارمین بار رقم می خورد.

مدیر تیم مرسدس بنز، توتو وولف پس از اینکه مدیر ردبول به لوئیس همیلتون پیشنهاد داد اگر در تیم ردبول بود، وشتاپن و ریکیاردو در قهرمانی به او کمک می کردند، گفت: «هرج ومرج در هیچ تیمی جایی ندارد. او به دستورالعمل های ردبول گوش می کند در نتیجه ممکن است بخواهد برای آن تیم مسابقه دهد.» توتو وولف پس از مسابقه به شوخی گفت: «من در وضعیت اسکیزوفرنی به سر می برم.»

پس از خستگی یک فینال هیجان انگیز در پایان مسابقات فرمول یک، نیکو رزبرگ با شوخ طبعی به گزارشگران در ابوظبی گفت: «فکر نمی کردم وشتاپن را در طول مسابقه ببینم اما او را دوباره دیدم.» صحبت او راجع به مکس وشتاپن بود که از پیچ اول مسابقه در رده ی شانزدهم قرار گرفت. نیکو رزبرگ می گوید سخت ترین لحظه در طول دوران مسابقات فرمول یک برای او، لحظه ای بود که او از فتل سبقت گرفت و کل تیم به او گفتند عبور او لحظه ی حساس و غرورآفرینی بوده است. در ویدیوی زیر می توانید مصاحبه ی نیکو رزبرگ را ببینید و بشنوید که همسر او از طریق ارتباط رادیویی به او چه گفت:

دانلود با کیفیت ۳۶۰P | دانلود با کیفیت ۷۲۰P

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393291

خبر فوق مربوط به رسانهزومیت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم