جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: کاربردی شدن پژوهش‌های دانشگاهی گام مهم حل مشکلات اساسی کشور است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، امیر محمودزاده رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی، ظرفیت‌های جدیدی در حوزه آموزش و پژوهش ایجاد کرده و این مسئله منجر به رفع بسیاری از مشکلات و چالش‌های علمی پیش روی کشور می‌شود.

محمودزاده گفت: جلوگیری از فرار مغزها، ایجاد فضای رقابت علمی، کیفی سازی آموزش علمی درکشور وهم چنین رفع مشکلات کشور در سایه انجام پژوهش‌های متعدد در حوزه‌های مختلف را از جمله مزایای حضور بخش خصوصی در آموزش عالی دانست.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد توسعه پایدار مستلزم بهره‌مندی از پژوهش و تولید ثروت از فناوری و پژوهش است که این مسئله با ارتقاء سطح علمی دانش آموختگان و توجه به مشکلات زیرساخت‌های کشور امکان پذیر است.

وی کاربردی‌شدن رساله‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی را  گامی مهم در راستای حل مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: مقابله با چالش‌های فعلی و آینده نظام در سایه پژوهش، تحقیق و تالیف کتب مختلف و دسترسی به علوم مورد نیاز است و در این راستا باید تلاش شود با جذب اساتیدخبره و به کارگیری متخصصان زبده، به شناسایی مشکلات حال و آینده صنعت و جامعه پرداخت.

محمودزاده بر تدوین الگوی راهبردی گسترش آموزش عالی خصوصی در کشور در افق سند چشم انداز 1404 تاکید کرد و گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی، ظرفیت‌های جدیدی را در حوزه آموزش عالی ایجاد می‌کند که علاوه بر این، از فرار مغزها، خروج ارز و سرمایه ملی به خارج و همچنین خروج اطلاعات امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از کشور جلوگیری خواهد کرد.

رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی، ظرفیت‌های جدیدی در حوزه آموزش و پژوهش ایجاد کرده و این مسئله منجر به رفع بسیاری از مشکلات و چالش‌های علمی پیش روی کشور می‌شود.

محمودزاده گفت: جلوگیری از فرار مغزها، ایجاد فضای رقابت علمی، کیفی سازی آموزش علمی در کشور و همچنین رفع مشکلات کشور در سایه انجام پژوهش‌های متعدد در حوزه‌های مختلف را از جمله مزایای حضور بخش خصوصی در آموزش عالی دانست.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد توسعه پایدار، مستلزم بهره مندی از پژوهش و تولید ثروت از فناوری و پژوهش است که این مسئله با ارتقاء سطح علمی دانش آموختگان و توجه به مشکلات زیرساخت‌های کشور امکان پذیر است.

وی کاربردی شدن رساله‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی را گامی مهم در راستای حل مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: مقابله با چالش‌های فعلی و آینده نظام، در سایه پژوهش، تحقیق و تالیف کتب مختلف ودسترسی به علوم مورد نیاز است و در این راستا باید تلاش شود با جذب اساتید خبره و به کارگیری متخصصان زبده، به شناسایی مشکلات حال و آینده صنعت و جامعه پرداخت.

محمودزاده بر تدوین الگوی راهبردی گسترش آموزش عالی خصوصی در کشور در افق سند چشم انداز 1404 تاکید کرد و گفت: گسترش آموزش عالی در بخش خصوصی، ظرفیت‌های جدیدی را در حوزه آموزش عالی ایجاد می‌کند که علاوه بر این از فرار مغزها، خروج ارز و سرمایه ملی به خارج و همچنین خروج اطلاعات امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از کشور جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.
لینک کوتاه: betanews.ir/news/393289

خبر فوق مربوط به رسانههشدار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم