خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
img

به رغم تغییر تاکتیک داعش در موصل؛ ارتش عراق و نیروهای ضدترور موفق شدند بخش اعظم محلات موصل را در شرق این شهر به کنترل خود درآورند و پیش بینی می شود با ادامه این روند بزودی خود را به مرکز شرق موصل برسانند.

براساس گزارش فرماندهان ارتش عراق ؛ نیروهای ویژه و ضدترور موفق شدند روز سه شنبه محله بکر را در شرق موصل به کنترل خود درآورند.

این پیشروی ها در شرایطی صورت گرفت که داعش از طریق تک تیراندازها مقاومت کرده و می کوشد از پیشروی نیروهای ارتش عراق جلوگیری کند.

یکی از فرماندهان ارتش عراق به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: داعش بعد از شکست در عملیات انتحاری روی به بمب گذاری محلات آورده است و می کوشد تحرک خودروهای زرهی ضد گلوله ارتش عراق را متوقف کند.

‘عبدالوهاب ساعدی’ فرمانده نیروهای ضد ترور ارتش عراق گفت: نیروهای ما به زودی به عمق شرق شهر موصل خواهند رسید.

براساس گزارش ایرنا ؛ ارتش عراق خود را به نزدیکی چهاراه محروق در مرکز سمت چپ شهر موصل رسانده است.این چهار راه در محله زهور شهر موصل قرار دارد.

همزمان با پیشروی ارتش عراق یکی از مسئولین کرد عراقی به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: با نزدیک شدن ارتش عراق به مرکز شرق شهر موصل ؛ داعش پل محله سوکری را که یکی از مهمترین پل ها بر روی رودخانه دجله می باشد منهدم کرده است . این درحالی است که ارتش عراق در چند کیلومتری رودخانه دجله قرار دارد.

‘سعید مموزینی’ با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: داعش برای ایجاد رعب و وحشت در دو روز گذشته ۲۹ شهروند را در این شهر به اتهام جاسوسی گردن زده است.

وی افزود: عمده تلفات مردم کسانی هستند که به دست تک تیراندازهای داعش مورد هدف قرار می گیرند. هرچند ارتش عراق در تلاش برای دورکردن مردم از تیررس تک تیراندازهاست.

به رغم آواره شدن نزدیک به ۸۰ هزار شهروند موصلی اما هنوز محلات این شهر مملو از مردم است که با رسیدن نیروهای ارتش عراق از خانه های خود بیرون می آیند و از آزادشدن شهر استقبال می کنند.

بسیاری از این شهروندان کسانی هستند که برخی خانواده هایشان را که با ورود داعش از شهر خارج شده بودند بمدت دو سال ندیده اند و در اولین فرصت سراغ خانواده هایشان را می گیرند.

با رسیدن آواره ها به اردوگاه های تعبیه شده یک مقام کرد عراقی به نام ‘عارف تیفور’ که مسئول محور خازر نیروهای پیشمرگه است در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «رووداو» نسبت به حضور داعشی ها در میان آواره ها هشدار داد و خواهان استقرار نیروهای نظامی در اطراف اردوگاه ها برای نظارت بر تحرک داعشی هایی شد که می کوشند در قالب آواره از شهر موصل خارج شوند.

پیشروی ارتش عراقی درحالی سرعت گرفته است که روز سه شنبه ‘حیدر العبادی’ نخست وزیر عراق اعلام کرد: تا قبل از آغاز سال نو میلادی موصل تماما از کنترل تروریست های تکفیری داعش خارج خواهد شد.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: عراق - موصل

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393288

خبر فوق مربوط به رسانهانصاف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم