خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
حراج ماهانه ۴۰ هزاردستگاه خودرو

بازار پررونق فروش خودروهای دست دوم در ژاپن ماهانه گردشی حدود ۲۲۰ میلیون دلار دارد و به صورت هفتگی حدود ۱۰هزار خودروی دست دوم برای مصارف داخلی و صادرات به حراج گذاشته می‌شود.

شرکت USS یک شرکت مادر فروش اتومبیل های دست دوم در ژاپن است و شرکت های کوچکتر معمولا اتومبیل ها را از این شرکت می خرند و در شعبه های خودشان می فروشند. روش فروش در USS به سبک حراج است و هرکه قیمت بالاتری ارائه دهد، صاحب ماشین است. خریداران پیش از شروع حراج، در پارکینگ گسترده ای اتومبیل ها را می بینند و شماره هر کدام که قصد خرید دارند را یادداشت می کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حراج در یک سالن با ظرفیت ۱۳۵۰ صندلی و از طریق تصویر صورت می گیرد. با نشان دادن عکس و شماره هر خودرو روی مانیتور، آن ماشین به حراج گذاشته شده و همه در قیمت گذاری شرکت می کنند. با هر بار فشار دادن یک دکمه، قیمت را ۵۰۰۰ ین بالا می برند.

حراج هر اتومبیل هم تنها ۱۵ ثانیه طول می کشد. در یک لحظه، چندین اتومبیل با هم به حراج گذاشته می شوند و خریدار باید در آنِ واحد قیمت چند اتومبیل را روی مانیتور کنترل کند.

حراج هفته ای یکبار برگزار و هر بار ۱۰هزار اتومبیل به قیمت کل ۵۴ میلیون دلار خرید و فروش می شود. افراد معمولی نمی توانند در محل حضور داشته باشند، ولی با پرداخت مبلغی می توانند عضو سایت این شرکت شده و به صورت مجازی در حراج شرکت کنند.

تنها کسانی می توانند در این حراج شرکت کنند که شرکت اتومبیل فروشی دارند. بر اساس قانون ژاپن، فروشنده ماشین دست دوم بصورت کتبی باید دفعات خرابی، نوع خرابی، دفعات تصادف و محل تصادف را قید کند. پیش از شروع حراج، خریداران این نکات را چک می کنند.

یکی از مصرف های بالای ماشین های دست دوم در ژاپن، صادرات است؛ شرکتهای فروش خودرو در ژاپن، ماشین های دست دوم را به آفریقا، آمریکای_جنوبی و آسیای مرکزی صادر می کنند و سود خیلی خوبی هم می برند. خودروهای دست دوم در داخل ژاپن هم بازار خوبی دارد؛ خودروهای دست دوم تا زمانی که معاینه سالانه اش را بگذراند، قانونی برای از دور خارج کردن آن وجود ندارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393261

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم