خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عضو گروه مجمع مجالس آسیایی جمهوری اسلامی ایران به ادعای هیئت امارات متحده عربی در نهمین اجلاس مجمع مجالس آسیایی پاسخ داد.

به گزارش انتخاب؛ علی کاظمی باباحیدری که برای شرکت در نهمین اجلاس مجمع مجالس آسیایی به کامبوج سفر کرده است، در واکنش به ادعای هیأت امارات متحده عربی تأکید کرد که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر سه‌گانه قابل مذاکره نیست.

در نشست بعدازظهر نهمین اجلاس مجمع عمومی APA نماینده پارلمان امارات متحده عربی ادعای بی‌پایه‌ای در خصوص جزایر سه‌گانه ایرانی مطرح کرد که هیأت ایرانی با گرفتن وقت، به سخنان این نماینده پارلمان امارات پاسخ داد.

علی کاظمی باباحیدری، عضو گروه مجمع مجالس آسیایی جمهوری اسلامی ایران در این رابطه گفت: نماینده امارات متحده عربی ادعاهایی بی‌پایه و غیرقابل توجیهی علیه یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران مطرح کرد. این قبیل ادعاها در تعارض با اصول حقوق بین‌الملل، منشور سازمان ملل و روابط خوب همسایگی است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران حاکمیت خود بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را مورد تاکید مجدد قرار می‌دهد. ایران بر مبنای سیاست اصولی خود که مبتنی بر تامین امنیت، ثبات و برقراری صلح در خلیج فارس با کشورهای منطقه است، اقدامات گسترده‌ای برای اعتمادسازی و گسترش اقدامات اعتمادسازی دوجانبه با کشورهای منطقه انجام داده است.

کاظمی یادآور شد: در همین زمینه، ما آمادگی خود را برای مشارکت در گفت‌وگوهای دوجانبه با امارات متحده عربی برای تداوم تقویت روابط و رفع سوءتفاهماتی که ممکن است بین دو کشور وجود داشته باشد، اعلام می‌کنیم.

این نماینده مجلس در پایان تأکید کرد: در عین حال، واضح است که تمامیت سرزمینی و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر مذکور قابل مذاکره نیست.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393224

خبر فوق مربوط به رسانهانتخاب می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم