خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا یدالله موحد شامگاه سه شنبه در آیین عزاداری از غربت مدینه تا غریب طوس به میزبانی اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان افزود: تا جایی که به دلیل نوع نگاهی که در برخی موارد وجود دارد، خیران و برخی موسسات خیریه نیز برای مساعدت به این خانواده ها با شک و دودلی روبرو می شوند.
وی بر ایجاد زیرساخت های نظام جامع حمایت از خانواده مددجویان بی بضاعت در سطح کشور و استان تاکید کرد و گفت:ک باید نگاه ملی به سمت خانواده مددجویان زندان ها وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: تاکنون از سوی نهادهای حمایتی از جمله انجمن حمایت زندانیان، کمیته امداد، بهزیستی و خیران گام های قابل تقدیری برای کمک به خانواده مددجویان زندان ها برداشته شده اما واقعیت این حمایت ها، بسیار ناچیز است.
رئیس شورای قضایی استان کرمان با بیان اینکه 70 درصد مددجویان زندان های استان متاهل هستند گفت: غالب این مددجویان از شرایط معیشتی سختی برخوردار هستند و شرایطی که خانواده آنها تحمل می کنند آنها را از حیث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در معرض آسیب های زیادی قرار می دهد.
وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده به خانواده مددجویان زندان ها حداقل هزینه های بهداشت، معیشت و فرهنگی این خانواده ها را نیز تامین نمی کند.
موحد به وجود قانون حمایت از زنان سرپرست خانوار در کشور اشاره و بیان کرد: این قانون نیز برای خانواده مددجویان زندان ها اجرایی نمی شود.
وی گفت: برای آنکه فرزندان مددجویان زندان ها ترک تحصیل نکنند، نظام آموزشی باید برنامه ریزی خاصی در این حوزه داشته باشد و برای آنکه طلاق در خانواده مددجویان زندان ها رخ ندهد باید تلاش کنیم خانواده مددجویان توانمند و خودکفا باشند.
وی افزود: باید باور کنیم خانواده مددجویان در جرمی که سرپرست خانواده مرتکب شده اند دخالتی نداشته و در بسیاری از موارد این خانواده ها اولین خسارت دیدگان و قربانیان این جرائم هستند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه جامعه قضایی کشور تلاش دارد جمعیت کیفری زندان ها کاهش یابد عنوان کرد: امسال 10 درصد ورودی ها به زندان های استان کرمان کاهش داشته است.
وی گفت: امسال در استان کرمان یکهزار و 796 نفر مشمول عفو رهبری قرار گرفته اند که تاکنون 400 نفر آزاد و مابقی با تخفیف مجازات روبرو شده اند.
موحد اظهار کرد: دستگاه قضایی از همه ابزارها و ظرفیت های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها استفاده می کند و در کنار این اقدامات، دستگاه قضایی در سال گذشته بالغ بر 11 میلیارد ریال کمک های مالی بلاعوض برای کمک به خانواده زندانیان از سوی انجمن حمایت زندانیان اهدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه هشت هزار و 760 زندانی متاهل در استان کرمان حضور دارند گفت: تاکنون یکهزار و 100 نفر زیر پوشش انجمن حمایت از زندانیان قرار گرفته اند و حدود یکهزار و 600 نفر نیز از سوی کمیته امداد مورد حمایت قرار گرفته اند.
وی افزود: در سال جاری 114 مددجوی جرایم غیر عمد نیز با کمک ستاد دیه استان کرمان از زندان ها آزاد شده اند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تامین مسکن خانواده مددجویان نیازمند در زندان ها از سوی انجمن حمایت از زندانیان دنبال می شود و در این زمینه سازمان ها و خیران اعلام آمادگی کرده اند که امیدواریم این طرح به نتیجه برسد.
وی تاکید کرد: اگر می خواهیم فرزندان مددجویان زندان ها در آینده وارد چرخه جرم و بزهکاری نشوند باید امروز از آنها حمایت کنیم و اگر بخواهیم بازگشت مجدد مددجویان به زندان ها نداشته باشیم باید حرفه آموزی در زندان ها را به صورت جدی دنبال کنیم.
وی افزود: برگزاری اینگونه جلسات با حضور مددجویان و خانواده محترم آنها در چنین ایامی افتخار ارزشمند و کم نظیری است زیرا ما را با معارف اهل بیت (ع) هرچه بیشتر آشنا می کند.
موحد بیان کرد: این جلسات می تواند برکات معنوی و اصلاحی زیادی را برای مددجویان و خانواده آنها به همراه داشته باشد.
در این آیین پنج روز مرخصی به مددجویان رای باز اهدا شد.
مکان برگزاری آیین عزاداری با فرش های حرم مطهر امام رضا (ع) مفروش شده و تریبون این مجلس نیز با پرچم سبز بارگاه مقدس رضوی مزین بود.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7440/3028

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393219

خبر فوق مربوط به رسانهایرنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم