خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از این که بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد اسکناس های پلاستیکی پنج پوندی، دارای چربی حیوانی است، ده ها هزار نفر از گیاهخواران و هواداران وگانیسم (Veganism)، در ساعات اولیه پس از انتشار این خبر، توماری را امضا کردند و از دولت این کشور خواستند این اسکناس ها را جمع آوری کند.

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرده است چربی حیوانی موجود در اسکناس های جدید پنج پوندی، مشابه چربی مورد استفاده در صابون ها و شمع هاست.

وگانیسم یا وگنیسم یک روش تغذیه و زندگی است که هدف آن حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است.

مهمترین دلایل وگان شدن افراد (کسانی که به وگنیسم اعتقاد دارند) مسائل اخلاقی یا رعایت حقوق حیوانات، حفاظت از محیط زیست، حفظ سلامت، مسائل معنوی یا مذهبی است. بسیاری از افراد وگان با پرورش صنعتی حیوانات و آزمایش روی حیوانات مخالفند.

روش تغذیه وگان زیرمجموعه ای از گیاه خواری است. کلمه وگان (Vegan) اولین بار توسط دونالد واتسون ابداع شد که از سه حرف اول و دو حرف آخر کلمه Vegetarian ( به معنی گیاه خواری) تشکیل شده است. اول نوامبر روز جهانی وگن نامگذاری شد و همه ساله در این روز گیاه خواران به تبلیغ و ترویج گیاه خواری می پردازند.

بتازگی بانک مرکزی انگلیس برای کاهش هزینه های چاپ اسکناس ، اسکناسهای پنج پوندی را از جنس نوعی پلاستیک و قابل شستشو را چاپ و وارد شبکه پولی این کشور کرده است.

برخی نیز گفته اند اگر چه با شستشو این اسکناسها از بین نمی رود اما با مداد پاک کن اسیب می بیند و برخی از نقوش صفحه از بین می رود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393200

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم