خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مصاحبه با داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: هر کسی ویژگی‌ انقلابی نداشته باشد و بخواهد با برداشت غلط خود مسیر انقلاب را منحرف کند قاطعانه در مقابل آن می‌ایستیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: داوود گودرزی امشب در گردهمایی جوانان انقلابی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد اجرای گردهمایی جوانان انقلابی در سراسر کشور را از جمله برنامه های این سازمان دانست و اظهارداشت: جوان انقلابی وظیفه روشنگری و مطالبه گری را دارد که باید فهم واقعیت را داشته باشد و آن را بیان کند.

وی افزود: اگر کسی واقع بینانه به مردم نگاه کند و این آرامش و امنیت جمهوری اسلامی را قبول داشته باشد باید به جوان انقلابی کمک کند و میدان دهد تا وظیفه اکنون و آینده را به درستی انجام دهد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: شاخص اینکه چه کسی انقلابی است و انقلابی نیست در 14 خرداد توسط مقام معظم رهبری مطرح شد و هر کس این ویژگی ها را دارد انقلابی است.

گودرزی تصریح کرد: اگر کسی یک یا چند مورد از این ها را نداشته و صراحت داشته باشد دیپلمات یا غیر دیپلمات، وزیر یا مردم عادی یا مسئولان استان و شهرستان باشد در مقابل آن می ایستیم و باید گفت حزب سیاسی نیستیم و هوای سیاسی نداریم.

وی فلسفه این گردهمایی ها را بازتعریف اندیشه های اسلامی دانست و گفت: در گام اول نیاز داریم مبانی اندیشه ای جریان انقلاب را درست تنظیم کنیم تا هندسه انقلاب تشکیل شود چراکه در 37 سال گذشته گفتمان انقلاب در برخی مکان ها ناقص مطرح و عمل شده و در برخی مکان ها نیز ناقص ثبت شده است.

وی افزود: مرگ بر آمریکا برای این است که ارزش انسانی لگدمال شده، یعنی آمریکای با خوی استکباری خود نمی گذارد ما زندگی خوب برای مردم تأمین کنیم و با تهاجم فرهنگی به تربیت جوان ما آسیب وارد می کند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی بابیان اینکه گام اول ما بازخوانی اندیشه های انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: جوانان انقلابی هم چشم به آرمان ها دارد و هم واقعیت موانع و مشکلات را می بیند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه ما به دنبال آزادی اندیشه هستیم نه آزادی فتنه و براندازی تصریح کرد: عملکردها و رفتار را در این گفتمان نقض می کنیم و سابقه عملکرد افراد نشان می دهد که علیه مردم هستید یا نه و این ها منطق جریان انقلابی است.

وی اظهارداشت: مقام معظم رهبری فرمودند این وظیفه را بر خود می بینیم که مدام با مخاطب خود و ملت ایران حرف بزنیم، جهاد روشنگری نیاز به بیان واقعیات است و جهاد تبیین یعنی جهاد کبیر و عدم تبعیت از دشمن است که مبنی بر بیان واقعیات است و این دو نشان از این دارد که وظیفه دانشجو اکنون بیان واقعیات است وباید با این هجمه ای که دشمن در جوانان کشور دنبال می کند حتماً باید جهاد روشنگری و تبیین را وظیفه خود بدانیم.

گودرزی با اشاره به اینکه ما با نقد منصفانه، دلسوزانه و کارشناسانه از مسئولان تلاش می کنیم که همه دستگاه ها را نقد کنیم، افزود: سه ویژگی باارزش های مردم، گفتمان انقلاب و با مقدسات و هنجارهای ملت ایران را باید در نقد استفاده می کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه جوانان انقلابی سوالاتی برای نقد دارند، عنوان کرد: ما از مسئولان کشور می خواهیم که سؤالات این جوانان پرسیده شود و مسئولان نیز جواب دهند.

وی با اشاره به اینکه جوان انقلابی اگر می خواهد دچار افت نباشد بایدتقوا داشته باشد بیان کرد: تشکل ها و مجمع های مختلفی از ابتدای انقلاب تشکیل شدند و ما برای اینکه به آفتی که برخی از آن ها دچار شدند دچار نشویم باید مصونیت بخشی داشته باشیم و که در این مسیر راهی جز تقوا نیست و نباید دنبال انحراف برویم تا خدا با ما باشد.

وی با طرح این سؤال که مسئولان برای معضل بیکاری و رفع مشکل بیکاری چه کار کرده اند، بیان کرد: دولت، مجلس، نماینده مردم و همه و همه بگویند برای سه معضل بیکاری ازدواج و اعتیاد چه کار کرده اند؟

رئیس سازمان بسیج دانشجویی به وضعیت بیکاری در استان لرستان اشاره کرد و گفت: برای شکوفا کردن اقتصاد یک کشور شش مؤلفه علم و فناوری، مواد خام و انرژی، نیروی انسانی و تحصیل کرده، موقعیت جغرافیایی زمین حاصل خیز، نقدینگی و بازار مصرف نیاز است.

گودرزی بیان کرد: در بحث رفع محرومیت تا چه زمانی باید بشنویم که مردم لرستان محروم هستند، تمام استان های مرزی ما تقریباً محروم هستند درحالی که باید بهترین منطقه روستا تا باشند و فراوانی در روستاها باشد.

وی گفت: همه دولت باید پاسخگو باشند که برای محرومیت زدایی و تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی چه کرده اند؟ این سؤال ها را جوان انقلابی دارد و برای آن راهکار دارد و منطقی حرف میزند و جواب منطقی می خواهد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری فتح خرمشهر تا پیش روی ما است، عنوان کرد: تجربه و ظرفیت جوان انقلابی امروز نسبت به جوان انقلاب بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه ما بانفوذ مقابله می کنیم، گفت: نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را می فهمیم و با آن مقابله می کنیم امیدوار بودن، مردم را امیدوار کردن و امیدوار نگه داشتن الزامات اول برای جوان انقلابی است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393199

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم