خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
وکیل ملت: دادگاه قانون اساسی آلمان قانون استفاده از حجاب برای بانوان مسلمان این کشور را به همراه دو پیش شرط به تصویب رساند.

به نقل از آناتولی، در پی دادخواست برای استفاده از روسری توسط یک آموزگار ترک تبار آلمانی که در مقطع پیش دبستانی تدریس می کند، دادگاه قانون اساسی این کشور قانون امکان استفاده از حجاب را برای بانوان مسلمان به دلیل "عدم ایجاد خطر" و "عدم تاثیر آن بر انجام وظیفه" به تصویب رساند.

🔻همچنین قوانینی که در سال ۲۰۰۸ در دادگاه کار اشتوتگارت، در سال ۲۰۰۹ در دادگاه کاردادگاه قانون اساسی ایالت بادن- وورتمبرگ و در سال ۲۰۱۰ در دادگاه کار فدرال علیه این زن تصویب شده بود، از سوی دادگاه قانون اساسی به دلیل نقض آزادی دینی وی ابطال و برای بازرسی مجدد به دادگاه کار ایالت بادن- وورتمبرگ منتقل شده است.

🔻آموزگار مذکور که به دلیل استفاده از این پوشش از طرف کارفرمای خود اخطارنامه گرفته بود پس از عدم پذیرش آن اقدام به شکایت کرد، اما با توجه به اینکه دادگاه های کار علیه وی رای داده اند، او این روند را تا دادگاه قانون اساسی پیش برد.

🔻دادگاه قانون اساسی آلمان پیش از این نیز در سال ۲۰۱۵ استفاده از پوشش حجاب برای دو آموزگار به شرط حفظ آرامش مدرسه صادر کرده بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393177

خبر فوق مربوط به رسانهوکیل ملت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم