خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن صادقلو عصر سه شنبه از یک واحد تولیدی صنعتی، طرح احداث جاده سلامت به طول شش کیلومتر درحاشیه گرگانرود و مجتمع تولیدی کشاورزی، دامپروری و پرورش اسب درگنبدکاووس بازدید کرد.
حسن صادقلو در گفت و گو با خبرنگاران، هدف از این بازدیدها را سرکشی به واحدهایی که از تسهیلات بانکی دولتی برای خارج شدن از رکود، رونق تولید و ایجاد اشتغال استفاده کرده اند، اعلام کرد و گفت: اکثر واحدها به تعهدات خویش عمل کردند.
وی افزود: دولت اهتمام ویژه ای برای فعال کردن واحدهای راکد و نیمه فعال در استان ها از جمله استان گلستان دارد به گونه ای که این استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد و نیمه فعال و یا طرح های تولیدی رتبه چهارم کشور را دارد.
صادقلو اضافه کرد: حمایت و پشتیبانی دولت از واحدهای تولیدی ادامه دارد و بخش خصوصی نیز باید پاسخ خوبی به این حمایت دولت بدهد.
استاندار گلستان درخصوص واگذاری مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس به این شهرستان، گفت: این واگذاری به صورت استیجاری به مدت یکسال است تا درصورت موفقیت، عملیات واگذاری کامل آن که نیازمند تایید هیات وزیران و سپس تصویب مجلس شورای اسلامی است، انجام شود.
وی افزود: مجموعه سوارکاری یک مجموعه درآمدزا است و از محل درآمدهای آن برخی طرح های عمرانی در مجموعه سوارکاری سه شهر گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا انجام خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان نیز درحاشیه بازدید استاندار گلستان از برخی واحدهای تولیدی و طرح های عمرانی گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حجم تسهیلات پرداخت شده به واحدهای راکد، نیمه فعال و طرح های تولیدی این استان را پنج هزار و 300 میلیارد ریال اعلام کرد.
حسینقلی قوانلو گفت: این تسهیلات به 454 واحد تولیدی پرداخت شده که از این حیث استان گلستان رتبه چهارم کشور در پرداخت تسهیلات را دارد.
به گفته وی، تاکنون به 31 واحد تولیدی راکد، نیمه فعال و یا طرح تولیدی درسطح شهرستان گنبدکاووس مبلغ 385 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده : تاج محمد شیری

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393172

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم