خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
 عدم همکاری اداره اوقاف با شهرداری سبب بی میلی  شهروندان  به دریافت سند مالکیت شده است لیلا آجرلو گفت، عدم همکاری اداره اوقاف با شهرداری در خصوص عدم صدور اجاره نامه برای املاک و دریافت مبالغ هنگفت از شهروندان باعث شده که شهروندان تمایلی به دریافت سند مالکیت نداشته باشند.

به گزارش خبر گزاری برنا در استان تهران، رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهرقدس با اشاره به عملکرد اداره اوقاف گفت: مسئولان اوقاف شهرقدس باید سخنان مقام معظم رهبری را سرلوحه خود قرار دهند.

لیلا آجرلو افزود: مشکلات شهروندان با اداره اوقاف خوشبختانه با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل به احسن موقوفه شهرقدس در سالهای گذشته حل شده است.

وی افزود: ولی در ماههای گذشته اداره اوقاف نسبت به صدور برگهای اخطار به صاحبان املاک تجاری و صنفی سبب ایجاد فشارهای روانی و جانبی به صاحبان املاک صنفی شده است و این بر خلاف دستور مقام معظم رهبری می باشد شاید با سیاست های مدیران وقت در مرحله اولی نسبت به صدور اسناد و املاک مسکونی با مساحت 300 متر انجام شده است .

آجرلو اظهار داشت: در برابر دستور مقام معظم رهبری ( مد ظله عالی ) مشکل پلاک 24 موقوفه برای همیشه حل شده است ولی متاسفانه اداره اوقاف به این موضوع بسیار مهم تمکین نمی کند و عدم همکاری اداره اوقاف با شهرداری در خصوص عدم صدور اجاره نامه برای املاک شهرداری و دریافت مبالغ هنگفت از شهروندان باعث شده که شهروندان تمایلی به دریافت سند مالکیت نداشته باشند و این برخلاف برنامه ریزی شهرداری بابت سند مالکیت می باشد و مشکل دیگری برای شهروندان بوجود آمده است.

وی عنوان کرد: ادره اوقاف برای ملکهای مرغوب و قدیمی که سال ها مالکیت آنها مشخص می باشد و در اختیار مالکان بوده اخطاریه فرستاده و مبالغی را درخواست کرده است که مالکان می بایست آن مبلغ را به اداره اوقاف پرداخت و در صورت عدم پرداخت ملک را تخلیه نمایند.

آجرلو ادامه داد: این مسئله مهم نارضایتی بسیاری از شهروندان را به همراه داشته و شهروندان خوب ما دچار زحمات فراوان شدند و این مشکلات پیش آمده بر خلاف سیاستهای شهرداری و فرمایشات مقام معظم رهبری در تبدیل به احسن این شهرستان می باشد و همچنین این موارد برای املاک شهرداری نیز وجود دارد که در چندین ملک شهرداری اقدام حقوقی شده و اوقاف ادعای مالکیت می نمایند که این اقدامی به ضرر شهروندان و شهرداری می باشد از همه مسوولان اوقاف و نماینده محترم و امام جمعه درخواست می شود که با نشست و جلسات این مشکل که تبدیل به معضل در شهر شده با تامل و حل و فصل نماییم.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393170

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم