کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
شهرضا - عضو فراکسیون کار و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: در مجمع نمایندگان استان هم، حل بحران کم آبی به عنوان یکی از مهمترین چالشهای فراروی مسئولان با جدیت دنبال می‌شود. بحران کم آبی از مهمترین چالشهای فراروی مسئولان استان به گزارش خبرنگار ایمنا در شهرستان شهرضا، سمیه محمودی در دیدار با رییس صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان، بیان کرد: یکی از مهمترین پروژه های نیمه تمام در شهرضا، فاضلاب شهری است که برای تکمیل آن اجباراً باید از حضور بخش خصوصی استفاده کنیم، اما اولویت واگذاری این پروژه با سرمایه گذاران شهرستانی است، در شهرضا قنوات زیادی وجود دارد که با توجه به زلزله خیز بودن شهرستان لازم است این پروژه به زودی آغاز شود تا از این قنوات فرسوده هم استفاده بهینه شود.
وی اظهار کرد: باید زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرستان فراهم شود، در زمینه ایجاد پروژه فاضلاب و هر پروژه دیگری که قرار است در شهرستان اجرا شود باید از سرمایه گذار حمایت شود زیرا این افراد با ایثار، بخشی از سرمایه خود را برای ایجاد عرصه های اشتغال یا اجرای پروژه ها به کار می برند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از مهمترین معضلات کشور، استان و شهرضا بحران خشکسالی و کاهش سفره های آب زیر زمینی است اما لازم است به کشاورزان شهرستان آگاهی لازم برای تغییر الگوی کشت و تغییر سیستم آبیاری مزارع ارائه شود و برای این منظور باید از ظرفیت رسانه های گروهی شهرستان به خوبی استفاده شود.
محمودی اظهار کرد: بحران کم آبی، فاضلاب شهری و رفع موانع اشتغال مهمترین اولویتها و نیازهای شهرستان است که با جدیت برای کاهش معضلات ناشی از آنها تلاش می کنیم؛ در مجمع نمایندگان استان هم، حل بحران کم آبی به عنوان یکی از مهمترین چالشهای فراروی مسئولان با جدیت دنبال می شود.
وی گفت: امکانات گشور باید بر اساس ظرفیتها و امکانات هر منطقه توزیع شود زیرا اگر اینگونه باشد نمایندگان و مسؤولان اجرایی هم بهتر می توانند به وظایف خود رسیدگی کنند.
دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی که در قالب مجمع نمایندگان با برگزاری جلسات مختلف مشکلات و نیازهای استان را پیگیری می کنند بازوی توانمدی برای مسئولان استان هستند که می توانند با همکاری هم معضلات استان را برطرف کنند.
محمودی اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تنها به دنبال بررسی و حل مشکلات مردم هستند و در مجمع نمایندگان استان هم چنین دیدگاهی حاکم است.
محمودی گفت: در شهرستان هم همراهی و همکاری مدیران و مسئولان اجرایی به خوبی وجود دارد.
وی عنوان کرد: خشکی تالاب گاوخونی یکی از معضلات زیست محیطی استان است که باید با جدیت پیگیری و برطرف شود زیرا این منطقه با تولید ریزگردهای سمی باعث ایجاد مخاطرات زیادی برای انسانها و محیط اطراف می شود.
عضو فراکسیون کار و اشتغال مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: مهاجرپذیر بودن یکی از مهمترین ویژگیهای شهرستان شهرضا است که شرایط ویژه ای را ایجاد کرده است.
محمودی اضافه کرد: امکانات بهداشتی موجود در شهرستان بسیار عالی است و زمینه خدمت رسانی به مناطق اطراف را نیز فراهم کرده است اما وجود اینگونه امکانات رفاهی در شهرضا باعث شده تا افراد زیادی این شهرستان را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند.
وی عنوان کرد: اعطای تسهیلات کارآفرینی به متقاضیان و افراد جویای خوب است اما باید به افرادی که متقاضی دریافت اینگونه تسهیلات هستند گفته شود که باید از مقداری از آورده شخصی خود را برای ایجاد عرصه های کارآفرینی استفاده و از این تسهیلات برای توسعه عرصه های خود بهره مند شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در کنار اعطای تسهیلات به متقاضیان ایجاد عرصه های اشتغال آموزشهای لازم در زمینه بازاریابی و فروش هم ارائه شود.02149/131/5
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393168

خبر فوق مربوط به رسانهایمنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم