جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، پرویز کولانی در نشست روز سه شنبه با اعضای ستاد سرشماری شهرستان قروه افزود: باید مردم را به این فرهنگ ترغیب کرد که هدف از جمع آوری آمار صرفا دانستن تعداد جمعیت آن کشور نیست بلکه انسان مبنایی است که در برنامه ریزی کشور نقش بسزایی دارد.
به گفته وی جامعه باید به سمتی برود که تک تک افراد خودشان را در مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سهیم بدانند و مشارکت خودجوشی داشته باشند.
وی اظهار کرد: کار سرشماری از دو بعد فیزیکی، میدانی و حضوری جهت جمع آوری آمار و اطلاعات یک کار سخت و سنگینی بود.
به گفته وی آمار و سرشماری یکی از مشکلات کشورهای جهان سوم است که در برنامه ریزی ها همواره با کاستی ها و خطاهای بزرگی مواجه هستند.
کولانی اضافه کرد: فرهنگسازی لازم در خصوص اهمیت آمار و شفافیت در خصوص جمع آوری آمار در کشورهای جهان سوم صورت نگرفته است.
وی افزود: از طرف دیگر مکانیزم های جمع آوری آمار در کشورهای جهان سوم متفاوت از کشورهای پیشرفته دنیا است و این امر سبب می شود در گردآوری آمار و اطلاعات گاهی موارد با مسائل و مشکلاتی از قبیل عدم همکاری خانواده ها، خانوارهای غایب و سایر مسائل روبه رو شویم.
کولانی با بیان اینکه در ابتدای کار یک ناهماهنگی هایی وجود داشت افزود: شهرستان قروه در همان روزهای اول جزء شهرستان های آخر استان بود اما با همکاری و همت اعضای ستاد سرشماری نتیجه خوبی در استان بدست آمد.
به گفته وی کار سخت و سنگین اعضای ستاد سرشماری با پاداش مادی یکسان نیست چرا که این کار یک کار مهندسی و حساسی است و با سختی ها و ناملایمات زیادی همراه بود.
کولانی افزود: جمع آوری آمار به عنوان یک وظیفه ملی است که از یک حساسیت ملی برخوردار است و اعضای ستاد سرشماری با تلاش و زحمت تجربه ایی را بدست آوردند.
معاون فنی و اجرایی سرشماری شهرستان قروه نیز در این نشست گفت: شهرستان قروه در استان کردستان از لحاظ کیفیت کار و صفر کردن خطاهای وارده در جمع آوری اطلاعات، رتبه اول را کسب کرده است.
فرشاد کتاب اللهی افزود: شهرستان قروه طبق آمار برآورد جمعیتی و خانواری در وضعیت مطلوب ارزیابی می شود.
به گفته وی استان کردستان از لحاظ اجرایی در 10 روز آخر سرشماری در کشور رتبه اول و از لحاظ کیفیت و بررسی کدهای واردی رتبه پنجم را کسب کرد.
کتاب اللهی افزود: حداقل و به صفر رساندن هشدارهای خطایی در شهرستان قروه دقت در انجام کار را می رساند.
به گفته وی در سرشماری سال جاری در شهرستان قروه 52 درصد از اطلاعات به وسیله کدهای آماری و 48 درصد دیگر به صورت مصاحبه و حضوری صورت گرفته است.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
7345/6108
**خبرنگار: سارا صالحی/** انتشار دهنده: امید بهمنی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393107

خبر فوق مربوط به رسانهایرنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم