خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خطبه خوانی آئینی سنتی است که بر اساس وقفنامه علیشاه حاکم وقت خراسان در 1160 هجری قمری همه ساله در شب شهادت امام رضا(ع) و نیز شب عاشورای حسینی برگزار می شود.

امشب در این آیین تولیت و خدام آستان قدس رضوی در حالی که شمع های روشن در دست دارند گرداگرد صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) حلقه زدند و همنوا با ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با مرثیه سرایی، عزاداری و قرائت خطبه ویژه شب شهادت، به یگانگی ذات اقدس الهی، حمد و ستایش پروردگار یکتا و درود و رحمت بر رسول اکرم (ص) و همچنین سلام و درود بر ائمه معصومین(ع)، شهدا و امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری، فرارسیدن ایام عزا را به محضر ولی نعمتمان حضرت امام رضا(ع) و امام زمان(عج) تسلیت عرض کردند.

تولیت آستان قدس رضوی نیز در این آیین گفت: آیین سنتی خطبه خوانی تجدید میثاق خدام بارگاه مطهر رضوی با آرمان ها و سیره حضرت امام رضا(ع) و عرض ارادت آنان نسبت به ساحت مقدس آن حضرت است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: خادمان حاضر در این مراسم مخلصترین افراد هستند که نه فقط از مشهدالرضا بلکه از سراسر کشور گرد آمدند و عرض ارادت به ساحت مقدس آن حضرت نموده اند.

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای آیات قرآن و مبانی دینی شکل گرفته و باید آهنگش، آهنگ آموزه های رضوی باشد.

دانلود

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393096

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم