خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 164

آخرین اطلاعات از آمار تلفات سقوط هواپیمای بازیکنان برزیلی ۷۶ کشته اعلام شد.

 

خبر سقوط هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال چاپِکونز که از بولیوی عازم فرودگاه مدلین واقع در شهر ریونگروی کلمبیا بود، جهان فوتبال را در شوکی عظیم فرو برد. این هواپیما 72 مسافر داشت که اعضای تیم چاپِکونز، فینالیست جام سودآمریکانای امسال هم جزو آنها بودند. چاپِکونز طبق برنامه قرار بود بامداد پنجشنبه به وقت تهران در فینال جام سودآمریکانا به مصاف اتلتیکو ناسیونال کلمبیا برود.

 

طبق گزارش‌های منتشر شده این هواپیما که 72 سرنشین و 9 خدمه داشت، در لحظه سقوط منفجر و هواپیما پس از برخورد با زمین به دو نیم تقسیم شده است و همین امیدها را برای زنده ماندن افراد بیشتری افزایش داده بود. ساعت دقیق سقوط هواپیما 21:45 اعلام شده است.

    5496972 928 7b77b    

پلیس کلمبیا در تازه‌ترین اظهارنظر به‌طور رسمی اعلام کرد تنها شش نفر از سانحه هوایی اخیر در این کشور سالم از میان لاشه هواپیمای سقوط کرده، زنده بیرون آمدند که یکی نفر از آنها بعد از خروج از صحنه حادثه در بیمارستان جان خود را از دست داد. همچنین براساس اعلام پلیس 76 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. با این اوضاع به نظر فیلیپه ماچادو، مدافع فصل گذشته صبای قم هم که عضو این تیم برزیلی بود، جانش را از دست داده است.

 

مارکوس دانیلو (دروازه‌بان تیم چاپِکونز)، خیمنا سوارس (از مهمانداران هواپیما)، آلن راشل (مدافع تیم)، جکسون فولمن (دیگر دروازه‌بان تیم) و رافائل هنزل (خبرنگار برزیلی) پنج نفری هستند که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

 

 

131003133142-nigeria-plane-crash-story-top-th3 7fdb6

 

آلفردو بوکانگرا، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری کلمبیا گفته که هواپیمای موردنظر پیش از اینکه دچار سانحه شود، درخواست فرود اضطراری در فرودگاه را داده بود و حتی مجوز فرود نیز صادر شده بود، اما ناگهان ارتباط رادیویی قطع و هواپیما سپس از مدار ناپدید می‌شود. 

 

57393035 46daf

 

در حالی که بارش شدید باران در کار امدادگران اختلال به‌وجود آورده بود، جستجو نیروهای امداد متوقف شده چون به نظر نمی‌رسد دیگر فردی زنده مانده باشد.

 

فهرست اسامی بازیکنانی که در این فاجعه جان خود را از دست دادند به روایت تصویر:

 

01160166 55400

 

کمیته عملیات اضطراری و فرودگاه رینگرو با انتشار بیانیه‌ای مشترک دلیل اصلی سقوط این هواپیما را مشکل الکتریکی اعلام کرده‌اند، این در حالی است که گزارش‌های اولیه دلیل سقوط هواپیما را کمبود سوخت اعلام کرده بودند.

 

 

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393081

خبر فوق مربوط به رسانه یک ورزش می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم