کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 132

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در نجف آباد، حجت الاسلام رحمت الله اروجی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در شب شهادت امام رضا(ع) در سومین شب از یادواره شهدای شهر کهریزسنگ که در حسینیه اعظم این شهر برگزار شد، با تسلیت این ایام گفت: اقتدار و عظمت تشیع و مکتب اسلام در هیچ دوره ای از تاریخ به اندازه امروز نبوده است که در چنین عظمت و اقتداری قرار داشته باشد.

وی با اشاره به عظمت پیاده روی اربعین ادامه داد: چه عظمت و شوکتی از این بالاتر در طول تاریخ تشیع و اسلام که با وجود همه توطئه های دشمن، لشکر 20 میلیونی عاشق حسین خودجوش از سرتاسر عالم بیش از 70 کشور دنیا این گونه خودجوش به حرکت در آیند و تنها یک نمونه از این عظمت برپایی نماز جماعت طول صفوف به 27 کیلومتری رسید.

حجت الاسلام اروجی عظمت مکتب ولایی اهل بیت را مرهون خون شهدا و ایثار و مجاهدت آنان بیان کرد و افزود: اگر در دوره ای برخی سیاستمداران نابخرد ظاهر بین درباره اصرار رهبر معظم انقلاب در تقویت جبهه مقاومت و اعلام خط قرمز کردن جبهه سوریه نسبت به ایشان نیشخند می زدند، امروز شاهد هستیم در پرتو مجاهدت مدافعان حریم اهل بیت سنگرها در حال فتح شدن است.

وی ایمان و صبر را دو ویژگی اصلی ملت های پیروز بیان کرد و گفت: خداوند صراحتاً در قرآن مجید اشاره می کند «إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا»، اگر اهل صبر و مقاومت در سایه توحید باشید، و در مسیر رسیدن به تعالیم الهی و اعتلای کلمه حق در سطح جهان مجاهدت کنید، قطعاً پیروز خواهید شد و خداوند راه های برون رفت از مشکلات را به آن ها نشان خواهد داد.

هدف استکبار تهی کردن هویت جامعه از مبانی اصیل اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در ادامه با اشاره به تهدیدها و توطئه های دشمن نسبت به نظام انقلاب خاطرنشان کرد: دنیا روی این نظام و انقلاب حساب باز کرده نکندخدای نکرده فریب توطئه های تبلیغی دشمن بخوریم که امروز همه استکبار جهانی با همه توان بسیج شده که هویت جامعه اسلامی ما را و مکتب اهل بیت را تهی کند.

وی به برخی از تلاش های دشمن در زمینه های تبلیغی نیز اشاره کرد و بیان داشت: در شرایط کنونی 348 ماهواره دائمی در مدار زمین است که هر کدامشان هزاران شبکه تلویزیونی را تقویت می کند، از این تعداد، آن شبکه هایی که در خاورمیانه قابل دریافت است، 38 شبکه 24 ساعته سیاسی با هدف ویران کردن مقاصد ناب اسلام توحیدی بر علیه نظام انقلاب، 102 شبکه مد و لباس، 115 شبکه بر علیه مهدویت، 255 شبکه مباحث بومی و قومی و اختلافات قومی و ملیتی را دامن می زند و 399 شبکه تخصصی مباحث مستهجن در سطح خاورمیانه پمپاژ تبلیغاتی می کنند.

توجه جدی به تفکر توحیدی، برای جوان و دانشجوی ما از نان شب واجب تر است

حجت الاسلام اروجی با تأکید بر دوری از سیاه انگاری مسائل بیان داشت: باید مسائل، مشکلات و آسیب های اجتماعی را آن گونه که هست ببینیم و تحلیل کنیم و بدانیم که دشمن تا بن دندان مسلح به این نتیجه رسیده که جنگ سخت علیه مکتب اهل بیت جواب نمی دهد و همه هزینه و تلاش خود را بر روی جنگ تبلیغاتی و فرهنگی گذاشته و این وظیفه ما را سخت تر می کند.

وی درباره وظیفه ما در این شرایط جنگ نرم خاطرنشان کرد: وظیفه امروز ما است که نسبت به اعتقادات دینی خودمان کوتاهی نکنیم، مباحث اصول اعتقادات فراموش نکنیم، آن چیزی که از نان شب برای جوانان و دانشجویان ضرورت بیشتری دارد، مطالعه پیرامون مباحث اصول اعتقادی و تفکر توحیدی است تا بر اثر یک شبهه اعتقادی دچار تزلزل و انحراف نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، با بیان سخنی از رهبر معظم انقلاب درباره ظرفیت های مکتب اسلام بیان داشت: مناسبت ها و ایامی که در مکتب اسلام هم چون ماه رمضان، ماه محرم و اربعین، ایام اعتکاف وجود دارد به فرموده رهبر معظم انقلاب باعث حفظ و ماندگاری این نظام شده که خدای نکرده اگر مانند بنی اسرائیل به جای تفکر، شروع به بهانه گیری کنیم، سرنوشتی بهتر از آن ها نخواهیم داشت.

محتوای مجالس عزاداری باید بر خاسته از تفکر توحیدی باشد

وی درباره ضرورت پرداختن مجالس عزاداری به مباحث توحیدی نیز اشاره کرد و افزود: آنچه مایه تأسف است و کمتر به آن در این جلسات پرداخته شده، توشه گیری از واحدهای درس اعتقادی در مکتب امام حسین است در حالی که حضرت دریا و کوهی از معارف توحیدی است و رسیدن به این مباحث توحیدی است که سبب مقاومت در برابر جنگ نرم دشمنان است.

حجت الاسلام اروجی درباره ضرورت توجه جدی به مباحث توحیدی در سطح جامعه تصریح کرد: فکر نکنیم که نظام مقدس از بیرون و از طرف دشمنان ضربه می خورد و تاریخ گواه است که هر جا مسلمانان نسبت به تفکر توحیدی کوتاهی کردند، ضربه خوردند که اگر ما هم کوتاهی کنیم کربلایی دیگر تکرار خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: امروز دشمنان دست روی همین قضیه گذاشتند و از سوی به اصطلاح مسلمانان، جنایات و وحشی گری هایی توسط داعش و تکفیری ها اتفاق می افتد که روی کفار را سفید کرده است و مسأله اینجاست آنان که ادعای مخالفت با ولی فقیه را می کنند باید در توحید آنها شک کرد./202/1306/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393058

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم