خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
جام جم آنلاین به نقل از بی سی ان ان وان (BCNN1)، گوشی های موبایل از خود امواج الکترومغناطیسی منتشر می کنند که بتدریج می تواند به بافت های اندام های مختلف بدن صدمه وارد کند. خوشبختانه طراحان برخی از مدل های معروف از کارخانه های شناخته شده تلفن های همراه این موضوع مهم را درنظر داشته و در موقع طراحی و ساخت این گوشی ها تمهیداتی را جهت جلوگیری یا کم کردن این تشعشعات خطرناک الکترومغناطیسی رعایت می کنند. یکی از تلفن های همراه هوشمندی (اسمارت فون) که اصول کم کردن این تشعشعات الکترومغناطیسی مضر در آنها به خوبی رعایت شده گوشی گلکسی اس7 ادج سامسونگ است.

همانطور که توسط اتحادیه کمیسیون ارتباطات (FCC) اعلام شده است، این تشعشعات با واحدی به نام نرخ جذب ویژه (SAR) اندازه گیری می شود. بنابراین هر تلفن همراهی که در آمریکا فروخته می شود باید طبق استاندارد های اف سی سی باشد.

حداکثر مقدار تشعشعات مجاز طبق مقیاس SAR برای یک گوشی 1.6 وات بر هر کیلوگرم است. مقدار این تشعشعات در مورد گوشی گلکسی اس7 ادج در سطح SAR 0.264 وات بر کیلوگرم اندازه گیری شده است که این گوشی را از نظر تشعشع امواج الکترو مغناطیسی به عنوان کم ضررترین تلفن همراه موجود در بازار مصرف گوشی های موبایل مشخص می کند.

هر چه مقدار عددی مقیاس SAR در یک گوشی کمتر باشد، آن گوشی بی ضررتر است. در مقام مقایسه بین گوشی های موبایلی که کمترین تشعشع الکترومغناطیسی را دارند، از اسمارت فون های میان رده، گوشی زن فون 3 ایسوس (Asus ZenFone 3) با 0.278 وات بر کیلوگرم، گلکسی آ 5 سامسونگ (Galaxy A5) با 0.290 وات بر کیلوگرم و لنوو موتو زد (Lenovo Moto Z) را می توان مثال زد و از بین مضرترین تلفن های همراه پیشرفته می توان آیفون هفت (iPhone 7) با مقدار SAR در حد 1.38 وات بر کیلوگرم ، آیفون 7 پلاس با 1.24 وات بر کیلوگرم گوشی هایی با مقدار تشعشعات الکترو مغناطیسی نسبتا بالا هستند و خطرناک ترین آنها گوشی هواوی هانور هشت (Huawei Honor 8) را نام برد که با 1.5 وات بر کیلوگرم بالاترین مقیاس تشعشع امواج مغناطیسی را بین همه موبایل های جدید و معروف بازار دارا است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393035

خبر فوق مربوط به رسانه پایش آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم