خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از جاکارتا پست، وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی ایران را به سرمایه گذاری در بخش پالایشگاهی خود دعوت کرد.

ویراتماجا پوجا، مدیرکل بخش نفت و گاز وزارت انرژی و منابع معدنی کشور اندونزی گفت: «از ایران درخواست کرده ایم در پالایشگاه بونتاگ (واقع در جزیره کالیمانتان شرقی) به همراه شرکت نفت پِرتامینا (شرکت نفتی متعلق به دولت اندونزی) سرمایه گذاری کند یا پالایشگاه خودش را با مالکیت صد در صد احداث کند».

ویراتماجا افزود: «این پیشنهاد هفته گذشته هنگام بازدید هیات ایرانی به سرپرستی آقای محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری، تسلیم ایران شد».

ویراتماجا گفت: «اندونزی از ایران گاز مایع (ال پی جی) خریده است و همچنین قصد دارد تا نفت خام را به خریدهای خود اضافه کند».

پیش از این دولت اندونزی توانسته با موفقیت شرکت آرامکو عربستان سعودی را به سرمایه گذاری در پروژه احیای پالایشگاه سیلاکَپ واقع در جاوای مرکزی ترغیب کند. پس از آغاز بهره برداری این پالایشگاه، شرکت آرامکو عربستان قسمت اعظم نفت خام آن را تهیه خواهد کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/393017

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم