خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

اکبر نقدی عصر سه شنبه پیش از آغاز حرکت در جمع خبرنگاران در سبزوار گفت: با هدف نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست فاصله 250 کیلومتری سبزوار تا شاهرود را در مدت 6 روز می پیمایم.
نقدی افزود: حمایت از سرمایه‌های زیست ‌محیطی وظیفه‌ همگانی است و امیدواریم با این حرکت مشارکت بیشتر مردم در حمایت از یوزپلنگ آسیایی فراهم شود.
وی ادامه داد: حفاظت از یوزپلنگ آسیایی که یکی از زیستگاههای آن در شهرستانهای شاهرود و سبزوار می باشد وظیفه ای همگانی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار نیز در مراسم بدرقه این دونده گفت: دوستداران طبیعت ایران همواره به صورت خودجوش برای رساندن پیام حمایت از یوزپلنگ ایرانی تلاش می کنند.
محمدعلی عمارلو افزود: نجات یوزپلنگ آسیایی وظیفه‌ همگانی است و مردم و سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی نقش بسزایی در مراقبت از این گونه جانوری دارند.
وی ادامه داد: محدوده زیست محیطی شهرستانهای سبزوار و شاهرود یکی از اصلی‌ترین پناهگاههای یوزپلنگ آسیایی است و برخورد با خودروهای در حال حرکت در جاده پر ترافیک بین این دو شهر نخستین عامل نابودی این حیوان است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار تصریح کرد: نصب تابلوهای هشدار دهنده، دوربین های کنترل سرعت و ایجاد روگذر می تواند نقش موثری در نجات یوزپلنگ آسیایی داشته باشد.
حسن اخلاقی نیکو نیز این دونده را با دوچرخه همراهی و رکاب می زند.
نقدی، ورزشکار دو و میدانی کار اهل مرند است که چند ماه پیش نیز مسیر 105 کیلومتری پناهگاه دره انجیر را تا شهر اردکان برای انتقال پیام خشکسالی و خطر انقراض گونه‌های نادر حیات وحش پیمود.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی * انتشار دهنده: علی شریفی
8145/7500/ 1200

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392989

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم