خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بن علی یلدیریم، نخست وزیر ترکیه از آماده شدن پیش‌نویس اصلاحیه قانون اساسی در روزهای آینده خبر داده است. بن علی یلدیریم، نخست وزیر ترکیه از آماده شدن پیش‌نویس اصلاحیه قانون اساسی در روزهای آینده خبر داده است.

به گزارش بی بی سی، آقای یلدیریم که امروز سه شنبه ۲۹ نوامبر در جمع نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه در آنکارا صحبت می کرد، از نهایی شدن این پیش نویس پس از دیدار آتی خود با دولت باغچه لی، رهبر حزب ملی گرای حرکت ملی خبر داد.

حزب حرکت ملی که یکی از احزاب مخالف دولت در پارلمان ترکیه است، با حزب عدالت و توسعه برای تهیه پیش نویس اصلاح قانون اساسی بیشترین همکاری را دارد و در این رابطه تاکنون چندین دیدار بین رهبران دو حزب صورت گرفته است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه خواهان اصلاح قانون اساسی با هدف تغییر نظام حکومتی پارلمانی به نظام ریاستی و افزایش اختیارات ریاست جمهوری است.

آقای باغچه لی هم امروز در سخنانی گفت که پیش نویس لایحه دولت برای تغییر قانون اساسی به یکی- دو تغییر احتیاج دارد و به زودی آماده می شود.

پیش تر، یکی از مقام های ارشد حزب عدالت و توسعه از تقدیم لایحه اصلاح قانون اساسی به مجلس تا دو هفته دیگر خبر داده بود.

پیش بینی می شود پس از تصویب لایحه تغییر نظام حکومتی در مجلس ترکیه، این اصلاحیه بهار آینده به همه پرسی گذاشته شود.

عده ای از ناظران می گویند که تصویب این همه پرسی راه گشای ادامه ریاست جمهوری آقای اردوغان تا سال ۲۰۲۹ خواهد بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392955

خبر فوق مربوط به رسانهرجا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم