جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
۱ میلیون آلمانی با یک حمله سایبری آفلاین شدند حمله با «بات نت» موسوم به Mirai باعث آفلاین شدن روتر خانگی 1 میلیون کاربر درآلمان شد. ۵۵آنلاین :

حمله سایبری به روترهای خانگی مدل ساخت Zyxel و Speedport از روی پورت باز 7547 باعث شد تا بیش از 5 درصد از 20 میلیون کاربر مشترک دویچه تله کام در آلمان ناگهان آفلاین شده و اینترنت شان قطع شود.

این حمله از طریق بات نت ادیت شده ی Mirai صورت گرفت که پیش تر برای های جک کردن ابزار اینترنت اشیاء و دوربین های CCTV مورداستفاده قرار گرفت و بخشی از اینترنت آمریکا ماه گذشته آفلاین شد.

اگر Mirai هدف به خصوصی را نشانه رود، وب سایت ها، سرویس ها و زیرساخت های اینترنتی را باهم موردحمله قرار می دهد.

محققان مرکز SANS Internet Storm Center که نخستین بار گزارش این حمله را دادند، معتقدند روترهای موردحمله واقع شده، دسترسی راه دور دارند تا اگر خراب شد، توسط تکنسین تعمیر شود و هکرهایی که بات نت MIrai را روی آن ست کرده اند، از این ویژگی سوءاستفاده کرده اند و روترهای قربانی هر 5 دقیقه یک باراز کار افتادند.

«Kenn White» محقق امنیتی می گوید 41 میلیون روتر از این مدل وجود دارد که پورت 7547 روی آنها باز است و ممکن است مورد حملات بعدی در سایر کشورها قرار گیرند.

اداره فدرال آلمان می گوید سیستم های حکومتی نیز موردحمله قرارگرفته اما آسیبی ندیده اند و کاربران می توانند با نصب آپدیت مشکل را حل کنند.


منبع : خبرآنلاین

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392942

خبر فوق مربوط به رسانه55 آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم