کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
abdolmaleki

کارشناس مسائل اقتصادی در نامه ای خطاب به وزیر اطلاعات با یادآوری بحران ارزی سال ۹۱ نوشت: وزارت اطلاعات به صورت جدی به این ماجرا ورود کرده و راه مفسدان را سد نماید.

به گزارش تهران نیوز ، حجت الله عبدالملکی کارشناس مسائل اقتصادی و استاد دانشگاه امام صادق(ع) معتقد است افزایش  پر شتاب نرخ ارز  در روزهای اخیر بی دلیل نیست و به همین دلیل در نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات با یادآوری مسائل مربوط به بحران ارزی سال ۹۱ در کشور، خواستار مقابله وزارت اطلاعات با  افراد پشت پرده و رانت خوارانی شده است که از این موضوع سود می‌برند.

در این نامه خطاب به محمود علوی وزیر اطلاعات آمده است،  استحضار دارید که ارزش پول یک کشور با قدرت تولیدی آن ارتباط مستقیم دارد و این ایام در نتیجه سیاستهای ضدتولید دولت یازدهم، ارزش ریال ایران روز به روز در برابر دلار کاهش می‌یابد و دلار گران می شود.

همچنین حتما گزارشهای قابل تامل رسانه‌ها درباره بحران ارزی سال ۱۳۹۱ را مطالعه کرده اید که افرادی دست به تاسیس صرافی زده و با دمیدن در آتش بحران ارزی و خرید و فروش انبوه دلار، شبانه صاحب میلیاردها تومان پول بادآورده شدند و صدها برابر درآمد خود، به کشور خسارت زدند.

با توجه به مسئولیت وزارت اطلاعات در مبارزه با مفاسد اقتصادی، و نظر به شرایط ارزی کشور، از جنابعالی استدعا داریم دستور فرمائید وزارت اطلاعات به صورت جدی به این ماجرا ورود کرده و راه مفسدان را سد نماید.

کسانی که از رانت اطلاعاتی برخوردار بوده اند، از گرانی امروز دلار خبر داشته اند. بلاتردید پاسخ این سوال ساده، بسیاری از مسائل را روشن  و هویت مفسدان را آشکار خواهد ساخت که «نقل و انتقالات سنگین ارزی هفته‌های اخیر توسط چه کسانی انجام شده است»؟

به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر نرخ ارز بیش از ۴۰۰تومان رشد کرده است.

انتهای متن/*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392893

خبر فوق مربوط به رسانه تهران نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم