خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
کاپ قهرمانی لیگ قهرمانان آسیاوضعیت دو تیم پرطرفدار فوتبال کشورمان برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، همچنان نامشخص است.

طرفداری - طبق آخرین رنکینگ و رده بندی کنفدراسیون فوتبال آسیا که پس از مشخص شدن قهرمانی چونبوک موتورز کره جنوبی در دور قبلی مسابقات اعلام گشته است، فوتبال ایران با امتیاز 78908، پس از کشور های کره جنوبی، امارات و عربستان، در رده چهارم آسیا و سوم غرب آسیا قرار گرفته‌است.

با توجه به این موضوع، سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال های 2017 و 2018، به صورت 2 سهمیه مستقیم و 2 سهمیه حضور در پلی آف تعریف شده است. بر این اساس، سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا از سوی AFC به صورت زیر خواهد بود:

فدراسیون اول هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای 3 سهمیه مستقیم و یک تیم در پلی‌‌آف (امارات و کره‌جنوبی)

 فدراسیون دوم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای 3 سهمیه مستقیم و یک تیم در پلی‌‌آف (عربستان و ژاپن)

 فدراسیون سوم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای 2 سهمیه مستقیم و 2 تیم در پلی‌‌آف (ایران و چین)

 فدراسیون چهارم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای 2 سهمیه مستقیم و 2 تیم در مرحله دوم مقدماتی (قطر و استرالیا)

 فدراسیون پنجم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای 1 سهمیه مستقیم و 2 تیم در مرحله دوم مقدماتی (ازبکستان و تایلند)

 فدراسیون ششم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا دارای1 سهمیه مستقیم و1 تیم در مرحله دوم مقدماتی (عراق و هنگ‌کنگ‌)

 فدراسیون‌های هفتم تا دوازدهم هر منطقه در رنکینگ فنی آسیا 1 سهمیه در مرحله اول مقدماتی

در حالی که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، خبر از بازگشت سهمیه ایران به 1+3 خبر داده بود، ایران در 2 سال آینده سهمیه 2+2 خواهد داشت. با این حال با توجه به پذیرفته نشدن لایسنس فدراسیون عراق، احتمالا تیم الزورای این کشور که قرار بود مستقیما در دور گروهی مسابقات حاضر شود، جواز حضور در مسابقات را از دست داده و سهمیه‌اش به فدراسیون سوم غرب آسیا (ایران) و باشگاه پرسپولیس اختصاص داده خواهد شد.

همچنین تیم دیگر ایران، استقلال تهران نیز با توجه به عدم حضور نماینده فوتبال عراق در دور دوم مرحله مقدماتی، تنها با انجام یک دیدار در مرحله پلی آف، می‌تواند به دور گروهی مسابقات برسد. در این مورد، گفته می‌شود استقلال در تک دیدار خود، میزبان بوده و احتمالا با نماینده کشور قطر یا ازبکستان مصاف خواهد کرد. السد قطر، یکی از رقیبان محتمل استقلال در این مرحله است که می‌تواند زمینه ساز حضور ژاوی در تهران شود.

گفتنی است پس از برگزاری مجمع آتی کنفدراسیون فوتبال آسیا، وضعیت قطعی پرسپولیس و استقلال برای حضور در مرحله گروهی یا پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مشخص خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392888

خبر فوق مربوط به رسانهطرفداری می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم