جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
امروز شاخص بورس در سومین روز کاری خود در هفته جاری,از همان ابتدا با برتری نامحسوس تقاضا بر عرضه روبرو گردید و این برتری تا ساعت 12:10 دقیقه ادامه داشت تا اینکه در 20 دقیقه پایانی شاهد معاملات بلوکی و رشد بیش از 100 واحدی بوسیله نماد معاملاتی فارس بودیم.کماکان نظاره گر انجام معاملات صوری برای مثبت کردن شاخص هستیم.به طور کلی بازار امروز جدای از شاخص سازی در سهام های شاخص ساز، یک بازار متعادل رو به منفی بودیم. ارزش معاملات بورس نسبت به روز کاری قبل افزایش داشت.

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه 95/09/09 شاخص بازار اول با 167.80 واحد افزایش به رقم 56685.10 واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول با افزایش 1466.42 واحدی به رقم 170955.40 واحد رسید.شاخص قیمت بورس(وزنی-ارزشی) نیز در روز جاری با 138.40 واحد افزایش به رقم 28234.20 واحد رسید. شاخص کل بورس در سومین روز کاری در هفته جاری با افزایش 392.08 واحدی به رقم 80018 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایش 0.40 واحدی، روی رقم 830.90 واحد ایستاد. ارزش کل معاملات در بازار بورس، 2605 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس ، 896 میلیارد ریال بود. تعداد معاملات بازار بورس در روز جاری 60630 و حجم معاملات در بازار بورس 772 میلیون سهم بود.امروز ارزش بازار بر روی رقم 3357156 میلیارد ریال ایستاد .در این روز بیشترین تاثیر مثبت را به ترتیب شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس،پتروشیمی پردیس،گسترش نفت و گاز پارسیان و فولاد مبارکه اصفهان و بیشترین تاثیر منفی را به ترتیب شرکت های ایران خودرو،سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین،توسعه معادن و فلزات و سرمایه گذاری آتیه دماوند بر شاخص کل بورس داشتند.

در بازار امروز بیشترین تاثیر مثبت متعلق به گروه های محصولات شیمیایی،فلزات اساسی و سیمان،آهک و گچ و در مقابل بیشترین تاثیر منفی متعلق به گروه های خودرووساخت قطعات،بیمه و صندوق بازنشستگی و قندوشکر بودند. جو خرید بازار در گروه های محصولات شیمیایی، سیمان،آهک و گچ،فلزات اساسی و استخراج کانه های فلزی و درمقابل جو فروش متعلق به گروه های خودرووساخت قطعات،قندوشکر،بانکها و موسسات اعتباری و سایر واسطه گریهای مالی بودند.

شنیده های امروز سه شنبه 9 آذر
پتروشیمى جم : مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه مذاکرات خوبى با سرمایه گذاران ژاپنى و ایتالیایی براى ایجاد واحدهاى جدید و توسعه شرکت انجام شده است ، گفت : امید است در آینده نزدیک این مذاکرات به سرانجام رسیده تا توسعه شرکت شتاب گیرد .
بانک تجارت : مدیر امور بین الملل این بانک از آغاز به کار روابط کارگزارى بانک تجارت با ٤٠ بانک معتبر خارجى دیگر خبر داد .
پالایش نفت تهران : شنیده هایى از آزاد شدن حدود ٣٠٠ میلیارد تومان از ذخایر شرکت بابت ما به التفاوت نرخ ارز سال ٩١ بگوش میرسد .

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392850

خبر فوق مربوط به رسانهاخبار بانک می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم