کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
به دنبال ساز و کاری برای رفع مشکل دونرخی شدن قیمت خودروها هستیم

رییس شورای رقابت در گفت و گو با «عصرخودرو»:

به دنبال ساز و کاری برای رفع مشکل دونرخی شدن قیمت خودروها هستیم

عصر خودرو- رییس شواری رقابت درباره دو نرخی شدن قیمت برخی خودروها گفت: شکل‌گیری بازارهای حاشیه‌ای و دو ‌نرخی‌شدن خودروهای جدید خارجی در بازار را در کارگروه رقابت مطرح می‌کنیم تا سازوکاری برای رفع این مشکل بیندیشیم.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»، رضا شیوا با بیان این مطلب افزود: گرچه نمی توانیم تولید کننده را مجبور به تولید بیشتر کنیم اما بنابر آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو که ضوابط جدیدی برای نحوه فروش و پیش فروش خودروها توسط شرکت های خودروسازی ارائه شده، عرضه کنندگان خودرو ملزم هستند هنگام اقدام برای فروش و پیش فروش خودرو، تیراژ مناسبی از خودروهای تولید داخل و وارداتی را در اختیار داشته و این تیراژ را به وزارت صنعت اعلام کنند و سپس با صلاحدید این وزارتخانه نسبت به فروش یا پیش فروش محصولاتشان اقدام کنند.

او بیان اینکه با این روند باید تناسبی بین میزان موجودی خودروهای پیش فروش شده با تقاضای احتمالی بازار وجود داشته باشد تصریح کرد: بخشی از این رشد تقاضا به دلیل عوامل روانی بازار و تبلیغات صورت گرفته مستقیم و غیر مستقیم در مورد کیفیت و قیمت برخی خودروهای تولید یا مونتاژ داخل است.
شیوا همچنین با اعلام اینکه دراین باره تاکنون چند شکایت نیز به این شورا ارسال شده است اظهارکرد: شکایاتی در این زمینه به شورای رقابت رسید که بر اساس آن شورا شرکت سایپا را ملزم کرد تا در فروش این خودرو دقت بیشتری داشته باشد و تنها به هر کد ملی یک خودرو ارائه کرده ، کسانی که قبلا این خودروها را خریده اند قادر به خرید مجدد آن نباشند و در ادامه افزایش عرضه ساندرو استپ وی برای حذف حاشیه بازار این خودرو و عرضه دونرخی آن را در دستور کار قرار دهد.

در چنین شرایطی است که واسطه ها با هجوم به بازار خرید چنین خودروهایی ، زمینه دونرخی شدن و شکل گیری حاشیه قیمتی در بازار را فراهم می کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392843

خبر فوق مربوط به رسانه عصر خودرو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم