خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 107
نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقف ابزاری در دست دولت برای تقویت زیرساختهاست، گفت: وقف بستر مناسب تقویت زیرساختها محسوب می‌شود و نقش موثری در کاهش هزینه‌های دولت دارد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ نادر قاضی پور همزمان با دهه وقف اظهار کرد: وقف، سنتی ارزشی در اسلام بوده و ماهیت وقف، توسعه، آبادانی و محرومیت زدایی در جامعه است.

وی با بیان اینکه وقف صدقه جاریه بوده و خداوند متعال در قرآن کریم، حسنات بی شماری برای واقف در نظر گرفته است، تصریح کرد: امام راحل با براندازی نظام طاغوت و ایجاد نظام جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از ارزشهای اسلامی مانند وقف را در جامعه ایران احیا کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاهد ساخت و ساز مراکز آموزشی و پژورشی، بیمارستانها و مراکز درمانی خیرساز در کشور هستیم، افزود: برخی از این زیرساختهای مهم در اراضی وقفی طبق نیت واقف شکل گرفته است و مصارف عمومی دارد.

قاضی پور با بیان اینکه وقف در شکل دهی و تقویت زیرساختها در ابعاد مختلف نقش بسزایی دارد، تاکید کرد: دولت در جریان تقویت زیرساختها از توان مالی بالایی برخوردار نیست و وقف ابزار کمک حال دولت در این راستا به شمار می رود.

وی با تأکید بر اینکه وجود موقوفات فراوان در کشور نشانه تثبیت فرهنگ وقف در جامعه است، افزود: باید در راستای فرهنگ سازی وقف بیشتر تلاش کنیم و آن را به جوانان بشناسانیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای خروج از مشکلات و تنگناهای تحریمها، اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند و مردم هم در این جریان با تکیه بر وقف می توانند در این عرصه نقش ایفا کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392823

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم