خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
9 آذر ماه سال 1354 روز تولد مهرداد میناوند است مردی که تا 26 سالگی در فوتبال ملی ما به اندازه ای تاثیر گذار بود وحضورش شایسته بود که با 69 بازی ملی مرد شماره تاریخ فوتبال ملی بوده است . به گزارش وانانیوز، مهرداد میناوند اولین بازی ملی خود را برابر ترکمنستان در روز 5 آذر ماه 1375 انجام داد .در اولین بازی ایران با مهرداد میناوند تیم ملی 1-0 به ترکمنستان باخت اما حضور این مرد در فوتبال ملی با اوجگیری تیم ملی توام شد وتیم ملی نه تنها برابر تیم های کره جنوبی 6-2 وبرابر عربستان 3-0 برنده شد که در ادامه کار یک سال پر اعتبار وپر شکوه برای تیم ملی ثبت شد .سالی که با صعود به جام جهانی به پایان رسید .


در جام جهانی 1998 فرانسه تیم ملی فوتبال نتایج خوبی گرفت ومهرداد مثل بازیهای جام ملتهای 1996 در ترکیب ثابت تیم ملی فوتبال حضور داشت . میناوند مورد توجه تیم های زیادی قرار گرفت اما به اشتورم گراتس رفت .این انتخاب هوشمندانه برای او باعث شد تا در فوتبال رشد کند ومثل بسیاری از مردان فوتبال ایران مثل وحید هاشمیان ودین محمدی وتیموریان ومنصوریان وپاشازاده وداریوش یزدانی و... در تیم های خود نیمکت نشین نشد .


مهرداد در لیگ قهرمانان اروپا هم بازی کرد .برای مردی که 3 سال قبل در تیم اس بازی میکرد ودر مسابقات لیگ آزادگان کمتر کسی او را می شناخت فاصله آرزوی بازی در جام باشگاه های آسیا تا مرز بازی در لیگ اروپا رسیده بود .


بازیهای آسیایی 1998 بانکوک میدانی بود که 8 بازی ملی را از مهرداد جوان گرفت ،در دوران مرحوم پور حیدری او در تیم ملی بازیهای زیادی نکرد اما در ادامه وبعد از حضوربلاژویچ در تیم ملی،مرد باهوش کروات متوجه توان او شد ودر همه بازیهای دوران بلاژویچ ودوره اول حضور برانکو ،مهرداد مرد اول تیم ملی شد .


البته در دوران جلال طالبی ودر بازیهای جام غرب آسیا مهرداد میناوند تبدیل به جوانترین کاپیتان تیم ملی در تاریخ شد .او در 24 سالگی تبدیل به جوانترین کاپیتان تیم ملی در یک تورنمنت شد هیچ کس نمیتواند ادعا کند تیم ملی در یک تورنمنت ،کاپیتانی جوانتر از او داشته باشد .


آخرین صحنه فوتبال مهرداد میناوند در فوتبال ایران در مرداد سال 1381 بود .سانتر مهرداد وضربه علی دایی باعث برد ایران برابر اوکراین شد .بعد از آن روزها که در 26 سالگی مهرداد رخ داد نه او در تیم ملی حضوری تمام عیار داشت ونه کسی او را در قالب مهرداد گذشته دید .


اگر عمر فوتبالش طولانی تر بود ،شاید زودتر از خیلی ها حتی مهدوی کیا وکریمی عضو باشگاه صد تایی ها بود ....

منبع: ورزش سه

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392803

خبر فوق مربوط به رسانهوانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم