جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
سبزوار- ذاکرنیوز- رئیس جهاد کشاورزی جغتای گفت: سردی ناگهانی هوا در چند روز گذشته خسارت 100 میلیارد ریالی به محصولات کشاورزی جغتای وارد کرد.

ابراهیم رودسرابی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ذاکرنیوز افزود: سرمای شدید و برودت هوا باعث خسارت به 400 هکتار محصول چغندرقند، 400 هکتار زعفران و 450 هکتار کلزا در مزارع شهرستان جغتای شد.
وی اظهارکرد: از خسارت محصول زعفران 300 هکتار آن مربوط به سرمازدگی گل زعفران و حدود 100 هکتار سرمازدگی پیاز زعفران بود و در 450 هکتار سطح زیر کشت کلزا نیز به 75 درصد محصول خسارت شدید وارد شد.
وی گفت: کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده اند برای پیگیری امور بیمه باید به صندوق محصولات کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.
وی از کشاورزان خواست با توجه بیشتر به اطلاعیه های هواشناسی پیش از وقوع حوادث با استفاده از پوشش های مناسب، مواد غذایی تقویت کننده و آبیاری به موقع از ایجاد مشکل جلوگیری کنند.
شهرستان جغتای دارای 52 روستا با 23 هزار هکتار زمین باغی کشاورزی است و 9 هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری و دامداری این شهرستان فعال هستند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری جغتای در 350 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
8145/7500/ 6053 خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392762

خبر فوق مربوط به رسانهموبایل می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم