خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
تاکید استاندار و  نمایندگان استان اصفهان در مجلس بر حمایت از ذوب‌آهن

پنجمین مجمع نمایندگان استان اصفهان با حضور استاندار، نمایندگان استان در مجلس، مدیرعامل ذوب‌آهن و معاونان وی و جمعی از دیگر مسئولان استان و شهرستان لنجان برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ذوب آهن اصفهان، رسول زرگرپور استاندار اصفهان در حاشیه این مجمع گفت: ذوب آهن اصفهان با مشکلات مالی مواجه است و مدیرعامل این شرکت راهکارهای خوبی به دولت ارائه داده که مورد حمایت کامل قرار گرفته است.

شرایط ذوب آهن رو به بهبود است

وی اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان با تدابیر مدیران و کارکنان خود و با انجام اقدامات مختلف از زیان دهی فاصله گرفته اما حل کامل مشکلات این شرکت مسلتزم حمایت و کمک دولت است که این کار حتماً صورت می گیرد. اقداماتی هم در این خصوص در استان باید انجام می شد مانند تعامل با بانک ها درباره بدهی های این شرکت که این اقدامات صورت گرفته است.

زرگرپور در بخشی از سخنان خود به پروژه تولید ریل ملی نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه یک موفقیت بزرگ برای دولت تدبیر و امید بود و مانع از واردات این کالای مهم می شود.

شهرستان لنجان از قابلیت های بسیاری برخوردار است

وی در جمع نمایندگان و دیگر مسئولان از ارتباط خوب و متقابل استاندار و دیگر مدیران استان با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سخن گفت و یادآور شد: در شش ماهه عمر تشکیل مجلس شورای اسلامی این پنجمین جلسه استاندار با نمایندگان است و این جلسات برای حل تمامی مشکلات استان و پاسخگویی به نیازهای شهرستان ها تشکیل و ادامه خواهد یافت.

زرگرپور با اشاره به اهمیت شهرستان لنجان از جهات مختلف جمعیتی، گردشگری، صنعت و تامین آب و مسایل امنیتی افزود: شهرستان لنجان از قابلیت ها و امکانات خاصی برخوردار است و در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هیچ گونه مشکلات امنیتی نداشتیم.

85 درصد خاک اصفهان در خشکسالی شدید به سر می برد

استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات کلی استان از عدم بارندگی در سال های اخیر نام برد و اظهار داشت: چند سالی است فقط در غرب استان بارندگی وجود دارد و هم اکنون 85 درصد خاک استان در خشکسالی شدید قرار دارد .

وی افزود: با این حال مردم و مسئولان منطقه در مصرف آب صرفه جویی کرده و علی رغم افزایش انشعابات جدید آب و علی رغم افزایش جمعیت مصرف آب که در گذشته همه ساله 8 درصد افزایش داشته در سال اخیر هیچ گونه افزایشی نداشته است.

امسال صرفه جویی مردم اصفهان در مصرف آب بی نظیر است

زرگر پور متذکر شد: در طول عمر سد زایندهرود کمترین مصرف آب در سال جاری اتفاق افتاد و این گونه صرفه جویی در هیچ نقطه ایران تاکنون صورت نگرفته است.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای بحران زده در سطح استان گفت: 1000 میلیارد تومان برای واحدهای بحران زده استان اختصاص داده ایم و از 4560 واحد ثبت نام کرده در این زمینه 1560 واحد صنعتی و کشاورزی برای اخذ وام و تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند و برای سایر واحدها نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

استاندار اصفهان به برنامه ها و اقدامات مسئولان و مدیران استان و شهرستان های لنجان برای رفع مشکلات مرتبط با گردشگری، آب و فاضلاب، راه و ترابری، امور کتابخانه ها، مناطق ویژه اقتصادی و ... اشاره کرد و از دست اندرکاران مربوطه تشکر کرد .

زرگرپور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در ذوب آهن اصفهان در زمینه صرفه جویی در مصرف آب و اقدامات زیست محیطی یادآور شد: ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه در زمینه کاهش برداشت آب از زایندهرود و استفاده از پساب شهرهای اطراف اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند و این روند باعث می شود برداشت این دو صنعت مهم از زاینده رود به صفر برسد .

حل مشکلات ذوب آهن، رونق معادن را هم در پی دارد

صادقی مدیر عامل ذوب آهن نیز در سخنان خود با اشاره به مشکلات فعلی ذوب آهن گفت : ذوب آهن با مشکلاتی مالی مواجه است که البته راه کارهای حل این مشکلات نیز مشخص است . در و اقع حل این مشکلات با حمایت و کمک دولت و مسئولین استان امکان پذیر است .

صادقی افزود : مشکل اصلی ذوب آهن مربوط به بدهی ها به ویژه وام های بانکی است . در این بین ، عدم توان پرداخت بدهی به بعضی از سازمان ها مانند معادن موجب مشکلات اقتصادی و در مواردی تعطیلی آنها می شود که البته حل مشکلات ذوب آهن ، باعث رونق بخش معدن می شود .

وی افزود: اخیراً درمان بازنشستگان و بیمه تکمیلی آنها بر عهده ذوب آهن گذاشته شده است. در حالی که وظیفه ذوب آهن اصفهان تولید است و هیچ سازمانی به بازنشستگان خود این خدمات را ارائه نمی دهد بلکه این صندوق های بازنشستگی هستند که در قبال بازنشستگان مسئول اند. لذا از مسئولان می خواهیم با حل مشکل صندوق بازنشستگی، این فشار مالی را از دوش ذوب آهن بردارند .

صادقی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای اقتصادی کردن فعالیت های ذوب آهن اشاره کرد و گفت : با اقدامات یک سال اخیر توانسته ایم در اول مهرماه امسال زیان ذوب آهن را کم کرده و به صفر برسانیم .

وی در ادامه در مورد اقدامات مرتبط با کاهش مصرف آب در این شرکت گفت : میزان مصرف آب کارخانه از رودخانه زاینده رود بسیار کاهش پیدا کرده که این امر تداوم می یابد. از طرفی سعی در انتقال پساب فولادشهر و نجف آباد و بهره گیری از آن را داریم .

مدیرعامل شرکت همچنین به اقدامات زیست محیطی ذوب آهن اشاره کرد و گفت: از 20 سال قبل اقدامات گسترده با هزینه های بسیار بالایی برای کاهش آلایندگی ها در کارخانه شده و تمام بخش های تولیدی مجهز به فیلتر شده و آلایندگی ها به زیر حد مجاز رسیده است .

محسن کوهکن نماینده شهرستان لنجان در مجلس نیز ضمن تشکر از میزبانی ذوب آهن و حضور استاندار اصفهان، مدیران و مسئولان شهرستان و نمایندگان استان به اقدامات انجام گرفته در سطح شهرستان اشاره کرد و از فرماندار لنجان به لحاظ اقدامات انجام گرفته و گزارش ارائه شده در جلسه تشکر کرد.

وی با اشاره به اقدامات زیست محیطی ذوب آهن گفت : این شرکت علی رغم مشکلات اقتصادی خود به مسایل زیست محیطی نیز توجه کرده و انتظار می رود که در ادامه و با بهتر شدن شرایط، اقدامات زیست محیطی خودرا گسترده تر نماید .

در این جلسه محسن سجاد فرماندار شهرستان لنجان نیز ضمن تشکر از میزبانی ذوب آهن و خدمات این شرکت در سطح شهرستان با اشاره به جایگاه اقتصادی اجتماعی شهرستان لنجان، جمعیت، تنوع قومی آن، مفاخر و بزرگان و ایثارگران و شهدا، به مشکلات شهرستان و اقدامات صورت گرفته اشاره کرد .

شایان ذکر است، حاضران این جلسه، ابتدا سر مزار شهیدان گمنام در ذوب آهن حاضر شده و پس از قرائت فاتحه و ادای احترام به این شهیدان گرانقدر جلسه خود را در دو نوبت جداگانه برگزار کردند. در جلسه اول این برنامه به مسایل و مشکلات و نیازهای شهرستان لنجان و همچنین ذوب آهن اصفهان پرداخته شد و در جلسه دوم، مسائل استانی توسط نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت .

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392752

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم