خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام داوود مهدوان روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف با بیان اینکه شهرستان بستان آباد رتبه دوم استانی را در تشکیل پرونده و دریافت اسناد مالکیت برای املاک وقفی را داراست، افزود: 71 پرونده امسال برای دریافت اسناد مالکیت تشکیل شده است.
وی کل موقوفه های منفعتی و غیرمنفعتی شهرستان بستان آباد را 52 مورد عنوان کرد و افزود: مردم این شهرستان رویکرد مثبتی برای وقف دارند .
مهدوان با بیان اینکه اداره اوقاف این شهرستان 400 میلیون ریال از محل درامد موقوفه ها در امور فرهنگی، مراسم مذهبی و عزاداری ها و برای مساجد شهرستان هزینه کرده است، افزود: مساعدت مالی افراد نیازمند و همکاری با کمیته امداد و اداره بهزیستی شهرستان از دیگر برنامه های این اداره در سال جاری است.
وی با بیان اینکه درآمد موقوفه ها با نیت واقف هزینه می شود، گفت: برخی از در آمد موقوفه های شهرستان صرف رسیدگی به امور مساجد می شود.
وی برگزاری مسابقه های فرهنگی و قرآنی را از دیگر برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بستان آباد عنوان کرد و افزود: سی و نهمین دوره مسابقه های قرآن در رشته های مختلف حفظ، قرائت، ترتیل و اذان با حضور 80 شرکت کننده در اردیبهشت امسال برگزار و نفرات برتر به مسابقات استانی معرفی شدند.
مهدوان به وجود امام زاده عبدالله روستای آلانق در این شهرستان اشاره کرد و افزود: این امام زاده جایگاه بسیار ممتاز و مهمی در فضای فرهنگی شهرستان دارد و نیازمند توجه ویژه ای است.
وی غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با خانواده واقفان شهرستان، برگزاری مراسم عزاداری در مناسبت های مختلف، نشست با اصناف و کسبه شهرستان و برگزاری همایش و دیدار با امامان جمعه و فرماندار شهرستان را از برنامه های هفته وقف در این شهرستان عنوان کرد.
مهدوان ترویج فرهنگ وقف و صیانت از وقوفات را از اولویت های اصلی این اداره عنوان کرد و افزود: وقف سنت حسنه جاریه بوده و در اسلام به آن بارها سفارش شده است.
دهه وقف از یکشنبه هفتم آذر شروع شده است.
خبرنگار : علی کبیر ** انتشار دهنده: پرویز انصاری
/3071/7239

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392745

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم