خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - تسنیم نوشت‌: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نباید حرف‌های نمایندگان محتوای اهانت‌آمیز داشته باشد مخصوصاً نسبت به کسانی که منصوب رهبری هستند.

عضو جامعه مدرسین: مسئولان قوا حرف‌هایی نزنند که باعث کدورت شود/ برخی در کشور آبروریزی می‎کنند

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - تسنیم نوشت‌: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نباید حرف‌های نمایندگان محتوای اهانت‌آمیز داشته باشد مخصوصاً نسبت به کسانی که منصوب رهبری هستند.

آیت الله محسن فقیهی درباره هجمه اخیر به قوه قضائیه، اظهار کرد: قوه قضائیه نهادی است که بر حق و باطل بودن قضایا صحه می گذارد. تنها این قوه است که باید حقایق را بیان کند و اگر این نهاد تضعیف شود مردم نسبت به احکام صادره از دستگاه قضایی بی اعتماد می شوند. تضعیف قوه قضائیه تضعیف نظام است. این قوه باید استقلال خودش را داشته باشد و همه قوا باید با قدرت به امور کشور رسیدگی کنند.

آیت الله فقیهی با بیان اینکه من از مسئولان قوا می خواهم مشکلات خودشان را خصوصی حل کنند و از علنی کردن آن بپرهیزند، خاطرنشان کرد: علنی شدن اختلافات به ضرر کشور است. نباید مسئولان قوا حرف هایی بزنند که باعث کدورت و گلایه شود و باید در جلسات خصوصی حرفهای شان را بگویند. علنی کردن اختلافات کار درستی نیست و نگاه مردم را نسبت به فعالیت قوا متزلزل می کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اقدامات اخیر یک نماینده مجلس در پیگیری حساب های قوه قضائیه، گفت: ما هر حرکتی بخواهیم انجام دهیم باید نفع و ضرر آن را بسنجیم. وقتی موضوعی از بیست سال گذشته با اجازه سران ممکلت بوده جای بحث ندارد و اگر کسی سوالی دارد باید با مسئولان مکاتبه کند و پاسخ بخواهد، اما متأسفانه در کشور ما برخی آبروریزی می کنند و آبروی خود را هم می برند.

وی افزود: این اختلافات تنها برای کشور ضرر دارد و شروع کردن این بحث ها و علنی کردن آن خلاف شرع است. نباید حرف های نمایندگان محتوای اهانت آمیز داشته باشد مخصوصاً نسبت به کسانی که منصوب رهبری هستند، چرا که آنها از احترام ویژه ای برخوردارند.

آیت الله فقیهی درباره آسیب های فضای مجازی و شایعات برخی کانال های خبری، اظهار کرد: مسئله فضای مجازی کشور را به اختلاف و قطب بندی کشانده است. اگر فضای مجازی به این شکل آزاد باشد که برای همه افراد شایعه درست کند، باعث از دست رفتن اعتماد مردم می شود. دولت باید فکری به حال آزادی افسار گسیخته در فضای مجازی کند که هر روز برای همه مشکل ایجاد می کند و مردم را نسبت به همدیگر بی اعتماد می کند.
29213

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392743

خبر فوق مربوط به رسانهخبر آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم