خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
g5-or-p9

زمانی هست که نفر اول و دوم کاملا مشخص هستند و شما و دیگر رقبای برای تصاحب جایگاه سوم تلاش می کنید. این شرایط سال پیش برای الجی، هواوی و دیگر بازیگرهای بازار موبایل حکم فرما بود تا جایی که هواوی به خوبی از الجی و دیگر رقبا عبور کرد و در جایگاه دوم توانست به خوبی ساکن شود. امروز می خواهیم پرچمدار سال ۲۰۱۶ این دو شرکت ها را با هم مقایسه کنیم و برنده را از نگاه شما مشخص کنیم، با ترنجی همراه باشید.

طراحی

toranjisl2015-2

طراحی جسورانه الجی در جی ۵ که نتیجه یک دستگاه ماژولار با بدنه یکپارچه آلومینیومی و باتری قابل تعویض است یا بهبود برخی طراحی پی ۸ در به عنوان طراحی پرچمدار سال ۲۰۱۶ هواوی، یعنی پی ۹؟ ضمن تحسین الجی برای قبول خطر ارایه چنین پر ریسکی، طراحی هواوی را از نظر خود و برای خود بهتر می دانم، نظر شما چیست؟

طراحی

  • هواوی پی 9 (51%, 34 Votes)
  • الجی جی 5 (49%, 33 Votes)

تعداد رای دهندگان: 67

Loading ... Loading ...

نمایشگر

toranjisl2015-3

نمایشگر QHD در اندازه ۵.۳ اینچ و با پنل IPS NEO برای حی ۵ در نظر گرفته شده است که قرار بود روشنایی تامل برانگیز ۸۵۰ نیت را ارایه کند و در مقابل نمایشگر ۵.۲ اینچی با رزلوشن FHD و پنلی از نوع IPS برای هواوی پی ۹! هرچند این موضوع بیشتر به طراحی دستگاه باز می گردد اما جالب است که این بار کار دنیا برعکس شده (!) و حاشیه تصویر نمونه هواوی از الحی کمتر است!

مسلما جی ۵ از نظر بیشتر بودن چگالی تصویر بر پی ۹ برتری دارد اما از نظر دیگر فاکتورها باید گفت پیروزی با نمایشگر پی ۹ است.

نمایشگر

  • هواوی پی 9 (51%, 46 Votes)
  • الجی جی 5 (49%, 45 Votes)

تعداد رای دهندگان: 91

Loading ... Loading ...

دوربین

toranjisl2015-1

جی ۵ از حیث تعداد نوآوری ها و پذیرفتن ریسک های مختلف، دستگاه جسوری به شمار می رود. بخش دوربین آنحاست که نوآوری الجی بر خلاف طراحی، جواب مثبت گرفته است! جدا از اینکه الحی تصمیم به استفاده از دوربین دوتایی در بخش دوربین اصلی داشته، مکانیسم را نیز متفاوت در نظر گرفته تا بر خلاف نمونه هواوی، شاهد یک کارایی جدید از دوربین دوتایی باشیم.

دوربین پی ۹ نیز دوتایی بوده و با همکاری شرکت نامداری چون لایکا مهندسی شده است و عملکرد خیلی خوبی را نیز ارایه می دهد. با وجود رابط کاربری قوی و قابل احترام هر دستگاه در بخش دوربین می توان گفت دوربین جی ۵ تجربه پخته تری برای عکاسی است.

دوربین

  • الجی جی 5 (55%, 37 Votes)
  • هواوی پی 9 (45%, 30 Votes)

تعداد رای دهندگان: 67

Loading ... Loading ...

سخت افزار

toranjisl2015-5

هواوی نیز همانند سونی اعتقاد داشته است که ۳ گیگابایت حافظه رم برای پرچمدار ۲۰۱۶ این شرکت کفایت می کند اما اگر به راستی چنین اعتقادی دارد پس چرا ۶ گیگابایت رم را در میت ۹ پرو شاهد هستیم؟ از این پرسش که بگذریم می رسیم به چیپست کایرین ۹۵۵ تپنده در قلب پی ۹ در مقابل اژدهای بی قرار قلب جی ۵ یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ و ۴ گیگابایت حافظه رم!

هر چند پی ۹ در عملکرد روزانه بسیار خوب ظاهر می شود اما شخصا سخت افزاری جی ۵ را ترجیح می دهم، نظر شما چیست؟ از نظر عملکرد باتری اما مشخصا نمونه هواوی پیروز رقابت خواهد بود اما جی ۵ با باتری قابل تعویض کمی قاطعیت این پیروزی را زیر سوال می برد!

سخت افزار

  • الجی جی 5 (54%, 47 Votes)
  • هواوی پی 9 (46%, 40 Votes)

تعداد رای دهندگان: 87

Loading ... Loading ...

ارزش در برابر قیمت

toranjisl2015-4

پی ۹ پرچمدار خوش قیمت هواوی است که با قیمتی کمی بیشتر از ۱.۵ میلیون تومان در دسترس شماست. جی ۵ نیز خیلی گران تر است و ۲۰ درصد نقدینگی بیشتر نسبت به پی ۹ می توانید با حدود ۱.۸ میلیون تومان صاحب یک جی ۵ شوید. به نظر هر دو دستگاه های خوش قیمتی هستند!

ارزش در برابر قیمت

  • هواوی پی 9 (51%, 39 Votes)
  • الجی جی 5 (49%, 38 Votes)

تعداد رای دهندگان: 77

Loading ... Loading ...

به یاد داشته باشید که …

به یاد داشته باشید که این رای گیری همزمان در کانال تلگرام (@toranji) و صفحه اینستاگرام (Toranji) ترنجی نیز فعال بوده و ومجموع آرا برای پیروزی هر دستگاه مد نظر است. مدت زمان رای گیری ۴۸ ساعت پس از انتشار مطلب خواهد بود. همچنین قابل ذکر است که در قرعه کشی هدیه ویژه لیگ ترنجی ۲۰۱۶ تنها کاربرانی که در بخش نظرات به بیان دیدگاه خود می پردازند، شرکت داده خواهند شد.

0

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392724

خبر فوق مربوط به رسانه ترنجی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم