خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: ما در قبال خون حسین بن علی(ع) مسئولیت داریم و از خدا می خواهیم آن توفیق را به ما بدهد که انتقام خون حسین بن علی(ع) را بگیریم.
به گزارش جماران، حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای خانواده مرحومه مرضیه دباغ که در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد با تسلیت رحلت پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) همچنین شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما الصلاه و السلام در سخنانی بیان داشتند: فقیده سعیده خانم مرضیه حدیدچی معروف به دباغ این فراز دوم شعار رسمی ما شیعیان را به خوبی عمل کرد که «اعظم الله اجورنا و اجورکم بمصابنا بالحسین (علیه السلام) و جعلنا و ایّاکم من الطالبین لثاره»؛ این پیام دو بخش دارد، یک بخش عرض تسلیت و ارادت به خاندان اهل بیت علیهم السلام است و بخش دوم جریان مسئولیت پذیری ماست که ما در قبال خون حسین بن علی(ع) مسئولیت داریم و از خدا می خواهیم آن توفیق را به ما بدهد که انتقام خون حسین بن علی(ع) را بگیریم.
ایشان ادامه دادند: مکتب ما ناتمام نیست و جریان مبارزه الی یوم القیامه ادامه دارد اما طبق بیان قرآن کریم خون بهاء متعلق به اولیاء مقتول است لذا اینکه ما در شعار رسمی خود از خدا می خواهیم این توفیق را به ما بدهد که خون بهاء حسین بن علی را بگیریم یعنی ما بچه های ابااعبدالله هستیم ولو اینکه از سادات نباشیم، چراکه پیامبر(ص) یک اعلامیه عمومی داد و فرمود «من و علی(ع) پدران این امت هستیم، بیایید فرزندان ما شوید»، ما هم به این دعوت لبیک گفتیم لذا این شعار برای ما رواست.
معظم له خاطرنشان کردند: مرحومه خانم دباغ از کسانی بودند که به این دعوت لبیک گفت، در این که انسان بخواهد این دعوت را لبیک بگوید فرقی بین زن و مرد نیست چرا که اصل دعوت به روح تعلق دارد و روح نه مذکر است و نه مونث، لذا ایشان در این مسیر تلاش کردند و در این مسیر که خون بهاء حسین بن علی(ع) را با رهبری امام راحل بگیرند موفق بودند.
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به همراهی خانم دباغ در سفر به شوروی برای ابلاغ پیام حضرت امام(ره) به گورباچف اظهار داشتند: ایشان همراهی مودب، متدین و باوقار بودند، گورباچف با آن قدرتی که با آن شوروی بخش وسیعی از جهان را تحت سیطره خود داشت خیال می کرد این پیام مربوط به بخش سازندگی کشور پس از جنگ است در حالی که پس از شنیدن متن پیام و تعلیم این پیام به او، چرا که این پیام به او تعلیم شد و نه تسلیم، برافروخته شد و آن را دخالت در امور داخلی کشور خود تلقی کرد که به آنها پاسخ داده شد که این پیام به روح شما متعلق است و نه به آب و خاک شوروی. در پایان آن جلسه گورباچف جهت مصافحه دست خود را به سوی خانم دباغ دراز کرد، این خانم با کمال ادب گفت از دست دادن با شما معذورم اما به شما احترام می گذارم، ان شاالله ایشان مشمول رحمت ویژه پروردگار باشد.

منبع: حوزه نیوز

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392723

خبر فوق مربوط به رسانه جماران می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم