کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با تأکید بر آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم در پی شهادت عده ای از هموطنان عزیزمان در شهر حله و نیروگاه کرکوک عراق گفت: بنیاد با تأسی از فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و پیام مهم ایشان در پی شهادت جمعی از زائرین حسینی (ع) و همچنین نصب العین قرار دادن دستور رییس جمهوری محترم جهت تحت پوشش قرار گرفتن شهدای حادثه تروریستی یاد شده در عداد شهدای انقلاب اسلامی، با توجه به قوانین و مقررات موجود آمادگی کامل خود را جهت اجرای این دستورات اعلام می دارد.


وی ضمن تبریک و تسلیت مجدد به خانواده های معزز این شهدای گرانقدر و آرزوی بهبودی و سلامتی برای مجروحین این حادثه افزود: حادثه تروریستی در شهر حله عراق که به شهادت جمعی از زائرین اربعین حسینی منجر شد، تألم و تأثر شدید هموطنان عزیز و وجدان های آگاه و بیدار جهانیان را در پی داشت. دشمنان به توهم خویش تصور می کنند با چنین وقایع شوم و ددمنشانه ای باعث سستی عقاید و کاهش شور حسینی می شوند اما عاشقان ابا عبدالله حسین (ع) با گام هایی محکم تر و عشقی به مراتب بیشتر از گذشته در مسیر فرهنگ عاشورایی گام خواهند برداشت.


نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: بر اساس قوانین موجود قربانیان و مجروحین این نوع حملات تروریستی با توجه به مستندات مربوط به سانحه و گزارش وزارت امور خارجه، سازمان حج و زیارت و مراجع امنیتی، در عداد شهدا و جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرند. بر همین اساس در پی شهادت تعدادی از هموطنان زائر اربعین حسینی (ع) در شهر حله عراق، بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغیه ای را به تمام واحدهای استانی و شهرستانی خود ارسال کرد که طبق آن دستور شناسایی، تشییع و تدفین پیکر مطهر این شهدا در گلزارهای مطهر شهدا، تشکیل پرونده، شروع خدمات رسانی و تحت پوشش قرار گرفتن خانواده این عزیزان بر اساس قوانین و مقررات صادر شد.


معاون رییس جمهور در پایان با اشاره به حادثه تروریستی مشابهی که چندی پیش در کرکوک عراق رخ داد و گفت: این حادثه تروریستی در شهر کرکوک عراق نیز منجر به شهادت تنی چند از خدمتگزاران عرصه سازندگی شد که بر اساس قوانین موجود، امور مربوط به تشکیل پرونده و احراز شهادت آن شهدای معزز انجام شد و با توجه به تاکید ریاست محترم جمهوری، نسبت به تسریع در خدمات رسانی به خانواده های این شهدا نیز اقدامات لازم صورت گرفته است.

پایان پیام/47 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/392673

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم